همدلی مردم و نیروهای مسلح در سیل اخیر دیده شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:51 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۰۸۱۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
وزیر کشور گفت: دشمنان با ارزیابی و تحلیل وقایع سال 96 و با عملیات روانی گسترده بنا داشتند در سال 97 با شدت و حجم وسیع اعتراضات فراوانی را سازماندهی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرمانده ناجا هم گفت: پلیس زودتر از هر نهادی در مناطق سیل زده حاضر شد و به هموطنان خدمت رسانی کرد.
 
سردار حسین اشتری در بیست و سومین همایش سراسری فرماندهان، رؤسا و مدیران ناجا اظهار داشت: هدف این همایش بررسی آخرین وضعیت کشور، اقدامات سال گذشته و تبیین اولویت ماموریتی نیروی انتظامی است.
 
وی ادامه داد: سال 97 فراز و نشیبهای متعددی داشتیم و با شروع سال با اعتصابات کارگری در استانها و شهرستانها مواجه شدیم و در ادامه با موضوعات اقتصادی، ارز و سکه و تشنج بازار بودیم که با هوشیاری و آگاهی نیروهای ناجا این صحنه ها مدیریت شد؛ سال گذشته هیچکدام از تجمعات و اعتصابات به اتفاق بزرگی منجر نشد و تمام این اتفاقات مدیریت شد.
 
سردار اشتری افزود: سال گذشته عملیات بزرگ اربعین را داشتیم که بیش از دو میلیون زائر در امنیت و انضباط کامل زیارت کردند و به کشور برگشتند، دهه فجر را داشتیم که با توجه به فراخوانها به خوبی پشت سر گذاشتیم و 22 بهمن با امنیت و نظم خاصی برگزار شد و در ایام پایانی سال و چهارشنبه آخر سال با کمترین خسارت برگزار شد.
 
وی با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی گفت: تصادفات و جانباختگان سوانح رانندگی 30 درصد کاهش داشته است.
 
سردار اشتری با اشاره به اینکه شروع سال 98 با بارشهای آسمانی همراه بود و باعث سیل در استان گلستان، لرستان و خوزستان بودیم، گفت: به دلیل اینکه پلیس برای نوروز آماده بود، توانست زودتر از هر نهادی در مناطق سیل زده حاضر شود و به هموطنان خدمت رسانی کند.
 

 فرمانده نیروی انتظامی همچنین گفت: ما در سیل اخیر شاهد رضایت مندی عیان و آشکار مردم سیل زده از نیروهای مسلح بودیم و خداوند را به خاطر توفیق خدمتگزاری به مردم شکر می کنیم.
سردار اشتری با اشاره به اینکه همدلی خوبی میان مردم و مسئولان و میان مردم و نیروهای مسلح در سیل اخیر دیده شد، افزود: روحیه جهادی کاملا در این مناطق تجلی پیدا کرده بود و خیلی ها می گفتند که خاطرات دوران دفاع مقدس و جهاد سازندگی برایشان تداعی و زنده شده است.

وی گفت:  اگرچه که این حادثه آنقدر عمیق بود که خانواده های بسیار زیادی منازلشان را از دست دادند اما نوعی همکاری و همبستگی میان مردم و مسئولان  به وجود آمد که باید خدا را از این بابت شکر کرد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه جبران خسارت ها باید در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد، افزود: وزیر کشور بر این موضوع تاکید ویژه کرده است و 13 فروردین که در محضر مقام معظم رهبری بودیم ایشان امدادرسانی ، نجات و کمک را در مرحله نخست دانستند اما از نظر ایشان جبران خسارت ها باید مدنظر همه مسئولان و در درجه اول اهمیت باشد.

وی گفت: از اینکه توانستیم در خدمت مردم سیل زده کشورمان باشیم خدا را شکر می کنیم و امیدواریم این آمادگی را بتوانیم حفظ کنیم و این توان را ارتقا بخشیم تا در سال 98 بتوانیم ماموریت های خودمان را به نحو احسن و با برنامه ریزی صحیح انجام دهیم .
 
  سال 97 سال شکست دشمنان
 
«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور در بیست و سومین همایش سراسری فرماندهان، رؤسا و مدیران ناجا il با بیان اینکه در سال 97 با همه فراز و فرودهایی مواجه بودیم و ناجا ضمن حفظ اقتدار و انجام مأموریتها و وظایف خود در برقراری نظم و امنیت در سایر حوزهها نیز به خوبی وارد عمل شد، اظهار داشت: دشمنان با حمایت برخی از کشورهای منطقه و با برنامهریزی و استفاده از نظام تبلیغاتی و هزینه زیاد به دنبال اجماع سازی علیه کشور بودند که خوشبختانه موفق نشدند.

وی افزود: دشمنان با تحلیلهای اشتباه از اتفاقات دی 96 به دنبال بیثباتی امنیت در کشور بودند و تلاش زیادی در این زمینه کردند. آنها با ارزیابی و تحلیل وقایع سال 96 و با عملیات روانی گسترده بنا داشتند در سال 97 با شدت و حجم وسیع اعتراضات فراوانی را ساماندهی کنند.

وزیر کشور افزود: دشمنان در سال 97 با اِعمال تحریمها در حوزه بانکی و اقتصادی تلاش داشتند شرایط کشور را نامطلوب جلوه دهند و ما در سال گذشته در حوزه اقتصادی با تمامی فشارها و نوسانات قیمتها به خوبی استقامت کردیم و توانستیم بار دیگر عزم و اراده خود را در برابر مشکلات نشان دهیم.
 
در مقابله با تحریم ها مدیون مردم هستیم

وزیر کشور گفت: مردم در مقابل تحریم ها مقاومت و استقامت کردند و ما مدیون مردم هستیم.
رحمانی فضلی افزود: ما سال گذشته با همه فراز و فرودهایی که مواجه بودیم و پشت سر گذاشتیم و باعث اقتدار و انجام ماموریت ها و وظایفی شد و نیروی انتظامی در برقراری انتظامات، امنیت و سهولت خدمت دهی و نظم و انضباط در سایر حوزه ها نیز توانست موثر باشد.
وی گفت: البته در حوزه های عمده برخی موضوعات از جمله ایجاد ناامنی از سوی دشمنان برنامه ریزی شده بود که با هزینه کردن منابع مالی زیاد و اجماع سازی در میان کشورهای منطقه به دنبال آن بودند که بجز چند کشور خود فروخته کشورهای دیگر با آنان همراهی نکردند و دشمنان در این امر موفق نشدند.

وزیر کشور افزود: دشمنان با تحلیل غلطی که از سال 96 داشتند به خودشان نوید دادند و برنامه ریزی کردند که سال 97 نیز با بی ثبات کردن امنیت در کشور به اهداف شان می رسند و در این خصوص تلاش زیادی کردند.
وی گفت: دشمنان در واقع با ارزیابی که از سال 96 داشتند با حجم انبوهی از عملیات روانی و هزینه فراوان با شدت و حجم وسیع اعتراضات را در داخل کشور برنامه ریزی کردند اما با هوشیاری مردم و نیروهای نظامی و انتظامی ؛ آنها نتوانستند به هیچ کدام از برنامه هایشان با هدفی که پیگیری می کردند دست پیدا کنند.

رحمانی فضلی افزود: در بحث دراویش و موضوعات دیگر، مردم با هوشیاری پاسخ دادند و در سال 97 علی رغم تحریم های زیاد اقتصادی دشمنان نتوانستند به خواسته های خود برسند هر چند که تلاش کردند شرایط کشور را نامطلوب جلوه بدهند و فشارهای اقتصادی زیادی نیز به مردم وارد کردند اما در این شرایط این مردم بودند که فشار اصلی را به دوش کشیدند و توانستند مقاومت و استقامت را در مقابل این تحریم ها به نمایش بگذارند. 
 
 رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه ما کشوری اسلامی هستیم ، گفت: شهروندان باید به ضابطان و مجریان قانون که بر اساس قانون عمل می‌کنند احترام بگذارند و کاری نکنیم که خدای نکرده طوری رفتار شود که شاهد سوءاستفاده دشمنان باشیم. 
 
 
در این همایش از دو خانواده شهید و یک جانباز تجلیل شد.
همچنین در این مراسم از جمعی از فرماندهان و مدیران ناجا که در سال 97 برتر شناخته شدند با اهدای لوحی قدردانی شد.

 پیگیر آزادی دو نفر از همکاران مان هستیم/  نخست وزیر پاکستان قول همکاری داد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیگیر آزادی دو نفر از همکاران مان که در پاکستان و در اسارت نیروهای اشرار هستند، هستیم و نخست وزیر پاکستان در سفر به ایران قول همکاری داد.

سردار سرلشگر محمد باقری در حاشیه همایش فرماندهان نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران افزود: در مسئله اسارت دو نفر از همکاران ما که در پاکستان و در اسارت نیروهای اشرار هستند، ما پیگیر آزادی آنها هستیم و ارتباط گسترده و پیگیری مجدانه ما از مقامات پاکستان ادامه دارد و نخست وزیر پاکستان نیز در سفر به تهران قول دادند که با جدیت بیشتری موضوع را دنبال کنند.

وی گفت:  امیدوار هستیم در آینده نزدیک دو نفر باقی مانده نیز آزاد شوند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح­­  درباره حادثه تروریستی خاش نیز گفت: در عوامل تروریستی حادثه خاش تعدادی دستگیر شدند ، البته تعدادی نیز به خاک کشورهای همسایه فرار کردند.

وی افزود: درباره دستگیر شده ها مسیر قضائی طی می شود و پیگیری برای استرداد مجرمان که از کشور فرار کردند نیز ادامه دارد.
سرلشگر باقری درباره تنگه هرمز نیز گفت:  تنگه هرمز امنیتش برعهده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است و ما خواهان امنیت و باز بودن تنگه ­هستیم و همان گونه که نفت کشورهای دیگر درحال عبور از تنگه هرمز است کشتی های ما نیز درحال عبور است و ما مسئولیت امنیت را برعهده داریم.

وی افزود: همان طور که مقامات ما گفتند اگر کسی تنگه هرمز را نا امن کند حتماً ما متوجه خواهیم شد و اگر قرار شود نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند حتماً نفت دیگران نیز از این تنگه عبور نخواهد کرد ، البته این به معنای بستن تنگه هرمز نیست و ما قصد بستن تنگه هرمز را نداریم مگر اینکه دشمن یا دشمنان ما را به حدی برسانند که در آن روز ما قادر به بستن تنگه هرمز هستیم و دشمنان نیز می دانند که ما در هر روز­­این توانایی را داریم و اگر اتفاقی بیفتد شناورهای تجاری و نفتکش امریکا در عبور از تنگه هرمز موظف به پاسخگویی به سؤالات سپاه پاسداران که مسئول امنیت تنگه هرمز هستند خواهند بود و تا امروز نیز گزارش ها حاکی از این است که کاملاً به سؤالات پاسخ می دهند و ما هیچ گونه نشانی از تغییر در روش آنها در تنگه هرمز نداریم.
 

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°