اجرای مرحله نخست طرح پرستاری در ۶ استان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:11 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۹۰۸۲۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
معاون پرستاری وزارت بهداشت از پوشش بیمه‌ای مراقبت در منزل ۲ بیماری از هفته جاری در ۶ استان کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مریم حضرتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بیماران سکته مغزی و بیماران نارسایی‌های مزمن قلبی که در آی سی یو بستری می شوند و نیاز به درمان ندارند و بیشتر نیاز آنها به مراقبت است، از این هفته  تحت پوشش خدمات بیمه ای مراقبت در منزل قرار می گیرند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار کرد: این ۲ بیماری به ویژه بیماری مزمن نارسایی قلبی پیش‌رونده و ناتوان کننده است به همین دلیل پوشش بیمه ای این ۲ بیماری را انتخاب کردیم و پس از تعامل با بیمه سلامت این ۲ بیماری  تحت پوشش خدمات پرستاری در منزل قرار گرفتند و از این هفته بیماران می توانند از پوشش بیمه ای این خدمات استفاده کنند.
 
 اجرای فاز نخست طرح پرستاری در ۶ استان کشور
 
حضرتی ادامه داد: قانون برنامه ششم توسعه و نیاز برخی بیماران به دریافت خدمات مراقبت در منزل موجب شد تا ما به سمت توسعه خدمات پپرستاری در منزل حرکت کنیم و  پوشش بیمه ای خدمات مراقبت در منزل  پرستاری در منزل را  مهمترین گام در این راستاست.
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت بیان کرد:  این دو بیماری به مدت یک ماه تحت پوشش بیمه ای بیمه سلامت برای بیماران قرار گرفته است و در آینده پس از برررسی نتایج فاز نخست این طرح با همکاری معاونت درمان، معاونت پرستاری و بیمه سلامت به صورت کشوری اجرایی خواهند شد تا بیماران بتوانند در منزل خدمت بگیرند و این معنای واقعی تحقق تعرفه‌های پرستاری است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: گفت: پایلوت این طرح موفقیت آمیز بود و اکنون این طرح را در ۶ استان اجرایی کردیم و پس از مشخص شدن نتیجه فاز اول این طرح در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

حضرتی یادآوری کرد: بیماری‌های غیر واگیر شایع‌ترین علل مرگ و میر در کشور محسوب می‌شوند و مطالعات نشان داده است که مراقبت در منزل ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و در افزایش رضایت‌مندی و کاهش ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی بسیار موثر است چرا که اغلب بیماران تمایل دارند در خانه و در کنار اعضای خانواده مراقبت دریافت کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°