35 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای جبران خسارت سیل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۶۹۰۹۲۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
وزیر کشور گفت: اقدامات اولیه برای جبران خسارات و رفاه مردم در مناطق سیل زده انجام شده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرضا رحمانی فضلی، در حاشیه بیست و سومین همایش سراسری فرماندهان و رؤسای ناجا با حضور در جمع خبرنگاران به تشریح اقدامات انجام شده برای جبران خسارات در مناطق سیل زده پرداخت و گفت : مجموع ارقامی که برای جبران خسارت باید پرداخت شود حدود 35 هزار میلیارد تومان است که از این رقم 3000 میلیارد آن به صورت بلاعوض پرداخت میشود که البته مبلغ پرداختهای بلاعوض باید 9000 میلیارد تومان باشد.
 
وی گفت : 5000 میلیارد تومان نیز تسهیلات به این افراد پرداخت خواهد شد که در دولت تصویب شده است.
 
رحمانی فضلی افزود: امیدوارم همانطور که شهروندان و مردم تاکنون در کنار سیل زدگان بودند در مراحل بازسازی سیل زدگان را همراهی کنند و تقاضای من از رسانه ها این است همچنان به این مسائل توجه ویژه داشته باشند.
 
رحمانی فضلی افزود: نیت ما این بوده که مردم در قالب تشکلها و به شکل فردی در بازسازی مناطق سیل زده کمک شود.
 
وزیر کشور همچنین تاکید کرد: مشکل اسکان موقت را تا یک ماه آینده حل خواهیم کرد چرا که با ورود به گرمای هوا مشکلات ساکنان اسکان موقت بیشتر خواهد شد.

رحمانی فضلی اظهار کرد: گزارشی که گروه‌های شش‌گانه در جلسه امروز ارائه کردند روند مطلوب و مناسبی داشته است همه واحدهای تخریب شده شناسایی شد و شناسنامه‌ای برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: پرداخت خسارت‌ها آغاز شده است و اسکان موقت در اختیارشان قرار گرفته شد که با توجه به آغاز گرمای هوا و سخت بودن شرایط تلاش داریم تا با پرداخت اعتباری آنها بتوانند خانه‌هایی را برای خود اجاره کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: در حوزه تأمین وسایل زندگی برای 172 هزار واحد تلاش شده است که هم اکنون برای 100 هزار ‌آماده توزیع هستیم.
وی بیان کرد: سیستم سامانه‌‌ای ایجاد شده تا مردم آسیب‌زده مناطق سیل‌زده بتوانند این وسایل را تحویل بگیرند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: کمک‌های مردمی کماکان ادامه دارد که امیدواریم با مجموعه اقدامات صورت گرفته بتوانیم جابه‌جایی روستاها را انجام دهیم و زمینی را برای روستاییان تأمین کنیم و در نهایت طی زمانبندی مناسبی مشکلات‌شان حل و فصل شود.

وزیر کشور اظهار کرد: اگر همه مردم همچون مرحله مقابله با سیل همکاری‌شان را ادامه دهند و رسانه‌ها هم بتوانند کمک کنند تا مشارکت مردم را در جذب و نظارت داشته باشند می‌توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم همچنین کمیته‌ها هر روز و قرارگاه هر هفته جلساتش برگزار خواهد شد تا آخرین اقدامات را به اطلاع مردم برسانیم. در جلسه امروز همه گزارشات دریافت شد و باید تلاش کنیم تا بتوانیم در زمانبندی مناسبی اقدامات را انجام دهیم. 
 

وزیر کشور همچنین در دومین نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده از بیمه ها خواست به تعهداتشان به سرعت عمل کنند . رحمانی فضلی به تعهد بانک مرکزی برای پرداخت 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات به سیل زدگان اشاره و بر تسریع در پرداخت قسط نخست آن به مبلغ 5 هزار میلیارد تومان تاکید کرد .
 
 
امروز ، همچنین از استان گلستان خبر می رسد ، تلاش برای ترمیم سیل‌بندها و مهار آب در آق قلا  ادامه دارد . فرماندار آق‌قلا ، گفته : فقط ترمیم یک نقطه دیگر باقی مانده است که پیش بینی می کنیم تا شب تمام شود. فرماندار آق قلا گفت: با ورود دستگاه‌های پمپاژ قوی، روند تخلیه آب از شهر با سرعت بیشتری انجام می‌شود .  
با توجه به حرکت روان آب ها به سمت گمیشان ، فرماندار گمیشان گفته ، همه دستگاه‌ها در آماده‌باش کامل هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °