جناب وزیر مردم از کجا بیاورند پس انداز کنند!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:54 - جمعه 26 دی 1399
کد خبر : ۶۹۰۹۷۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره راه خانه دار شدن مردم گفته بهترین راه برای خانه دار شدن پس انداز کردن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   محمد اسلامی دیروز در حاشیه افتتاح ۵۱۲۷ واحد مسکن پردیس و برنامه اقدام ملی در تولید و عرضه مسکن در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس که پرسید، آیا با توجه به افزایش قیمت مسکن همچنان توصیه می‌کنید که مردم با پس‌انداز صاحب مسکن شوند، گفت: صندوق پس‌انداز مسکن در گذشته به هر حال پوشش خوبی برای خرید مسکن داشته، اما باز هم مردم پس‌انداز کنند، چرا که بهترین راه برای خانه‌دار شدن است.
 
اسلامی همچنین افزود: با بلیت بخت‌آزمایی که نمی‌توان صاحب مسکن شد، به هر حال پس‌انداز بهترین روش است.
 
اما جناب وزیر راه و شهرسازی نگفته اند مردم از کجا بیاورند پس انداز کنند. از حقوق 2 یا 3 میلیونی شان پس انداز کنند؟ حالا به فرض محال یکباره معجزه ای شود و حقوق و درآمدشان متناسب با هزینه ها به 15 یا 20 میلیون تومان برسد و امکان پس انداز کردن پیدا کنند، آن وقت با بی ثباتی و تورم لحظه ای چه کار کنند؟ شب می خوابند صبح بیدار می شوند می بینند قیمت همه چیز چند برابر شده و پس اندازشان بی ارزش. به نظر شما با 80 و 100 میلیون تومان وام می توان آپارتمانی 60 متری که قیمت ناچیزش فقط 1 میلیارد تومان است خرید؟ حال و روز پول ملی هم که اصلا خوب نیست و تحت فشار تحریم ها و ... در سراشیبیِ تند افتاده و معلوم نیست سرانجامش به کجا می کشد. به نظر می رسد در این اوضاع و احوال بدترین پیشنهاد به کارگران و کارمندان و معلمان (= اهلِ حلال) همین است که توصیه شود پولِ نداشته یا اندک داشته شان را پس انداز کنند، برای این که شرطِ پس انداز، قطعا و حتما اقتصادِ سالم و شفاف و و پایدار؛ و در عین حال داشتن درآمدِ کافی است.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۱°