راه‌اندازی قطار مسافری تهران-آنکارا بعد از رمضان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:46 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۰۹۸۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران: با تامین امنیت در تردد قطارهای مسافری ایران و ترکیه، قطار مسافری تهران-آنکارا پس از ماه رمضان راه‌اندازی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  سعید رسولی در حاشیه امضای تفاهم نامه با شرکت راه‌آهن ترکیه، در جمع خبرنگاران گفت: امروز در دومین روز هفته «ایمنی حمل و نقل»، میزبان مدیرعامل راه‌آهن ترکیه بودیم و تعدادی از تفاهمنامه‌هایی که قبلاً میان دو کشور مطرح بود را نهایی کردیم.
 
او با بیان اینکه راه‌اندازی قطار مسافری تهران-آنکارا بعد از ماه رمضان میان دو کشور نهایی می‌شود، از رفع مشکل امنیت تردد قطارهای مسافری خبر داد و گفت: آمادگی داریم از اول جولای ۲۰۱۹، این قطار را اعزام کنیم.
 
مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که به توافق رسیدیم، ایجاد خط ریلی جدید از چشمه ثریا در ایران به کارس در ترکیه است که مطالعات کارشناسی آن قبلاً انجام شده بود و ساخت آن، ظرف یکی دو ماه آینده آغاز می‌شود؛ با احداث این خط، مسیر ترانزیتی جدیدی میان دو کشور برقرار خواهد شد.
 
رسولی با اشاره به توافق راه‌آهن‌های ایران و ترکیه در خصوص اتصال سیستم‌های کامپیوتری حمل بار و مسافر دو کشور به یکدیگر اظهار داشت: همچنین توافق کردیم تا جلسه برای نهایی شدن تفاهمنامه ایران،ترکیه و کشورهای CIS، بعد از ماه رمضان برگزار شود.
 
همچنین علی احسان اویگون، مدیرعامل راه‌آهن ترکیه نیز با اشاره به قطعی شدن ساخت خط آهن جدید «چشمه ثریا به کارس»، از حل شدن مشکل تردد قطار مسافری تهران-آنکارا خبر داد و گفت: قرار شد در ماه ششم سال جاری میلادی، کارشناسان دو کشور در خصوص آن مذاکره کنند.
 
او از حل شدن مشکل تردد کشتی‌های باری موجود در دریاچه وان برای حمل بار ایران از طریق این دریاچه تا خط آهن ترکیه خبر داد و افزود: دو کشتی در این دریاچه به این منظور اختصاص داده‌ایم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°