کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری در آستانه تغییر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:56 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۶۹۱۰۵۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰
دبیرکل امور اجرایی کمیسیون‌های ماده 100 شهرداری: لایحه تخلفات ساختمانی بر اساس آخرین پژوهش ها و مقایسه تطبیقی بین کشورهای ایران، انگلیس و سنگاپور آماده سازی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تورج فرهادی، مدیرکل امور اجرایی کمیسیون‌های ماده 100 شهرداری با حضور در برنامه گفتگو 18:30 شبکه خبرگفت: در ماده 100 شهرداری یک کمسیون پیش بینی شده است که این ماده اعلام کرده است، همه افراد حقیقی و حقوقی و یا کسانی که کار ساخت و ساز انجام می دهند باید از شهرداری ها مجوز یا پروانه داشته باشند.

وی گفت: اگر پروانه اخذ نشود و یا اینکه مازاد بر پروانه اتفاقاتی بیفتد در عملیات ساختمانی برای آن راهکار رسیدگی در تبصره فوق ماده ای پیش بینی شده است که همه اقدامات در یک کمیسیون بنام کمیسیون 100 که یک شخصیت مستقل حقوقی دارد و در شهرداری مستقرند، انجام می شود.

18
 
او گفت: این قانون مربوط به سال 1334 است و در طول این مدت اتفاقاتی افتاده است که عملا این قانون از رسالت  خود شاید منحرف شده است و مهمترین مشکل این قانون و تبصرهایش در جاهای مختلف قابلیت تفسیر داشتند.
او گفت: ایراد دیگر این است که در برخی از جاها منبع در آمدی برای شهرداری شده است و عملا برخی از تخلفات ساختمانی از همین موضوع نشأت می گیرد.
فرهادی گفت: تمام کسانی که در ارکان این قانون دخیل هستند به این نتیجه رسیده اند که باید این قانون را از تفسیر پذیری خارج کنند.
او گفت: بر این اساس لایحه تخلفات ساختمانی بر اساس آخرین پژوهش ها و مقایسه تطبیقی بین کشورهای ایران، انگلیس و سنگاپور آماده سازی شده است.

 کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها در آستانه تغییر

 بیژن خطبیی، عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان ، میهمان دیگر برنامه در گفتگو تلفنی گفت: قانون کمیسیون ماده 100 شهرداری ها مربوط به سال 1334 است و با توجه به تغییرات زمان و کشور ممکن است نیاز به تغییراتی در آن باشد.
او گفت: بحثی که در کمیسیون ماده 100 وجود دارد این است که مردم در کل کشور تخلفی را در ساخت و ساز انجام می دهند و با مراجعه  به آن کمیسیون، با پرداخت پول به عنوان جریمه مشکلاشان را حل می کنند و تخلفات ساختمانی و پراخت جرایم آن در کمیسیون ماده 100 نهادینه شده است.

 
برچسب ها: روی خط خبر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°