احضار کاردار آمریکا به خاطر توهین به ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:55 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۱۳۸۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
در اقدامی کم سابقه، وزارت امور خارجه عراق کاردار آمریکا در بغداد را احضار و یادداشت اعتراض به وی تسلیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: در پی مطالب منتشر شده از سوی سفارت آمریکا و زیرپا گذاشتن آداب دیپلماتیک، 'جوی هود' کاردار آمریکا در بغداد احضار و یادداشت اعتراض به وی از سوی 'نزار الخیرالله' معاون وزیر خارجه تسلیم شده است.

بیانیه علت احضار و اعتراض به کاردار آمریکا را همچنین رعایت نکردن چارچوب‌های مربوط به انجام ماموریت‌های دیپلماتیک در کشور میزبان (عراق) و همچنین ضدیت با سیاست خارجی است که قرار گرفتن عراق بعنوان معبر یا مرکزی برای هر گونه هدف قرار دادن دیگر کشور‌ها را رد می‌کند.

یادداشت اعتراض وزارت امور خارجه عراق به کاردار آمریکا همچنین خواستار احترام سفارت آمریکا در بغداد به روابط خارجی این کشور شده و بر ضرورت حذف پست توهین آمیز (به ایران منتشر شده در سایت سفارت) و عدم تکرار انتشار مطالبی که روابط عراق با کشور‌های همسایه اش را مخدوش می‌کند، تاکید کرده است.

سفارت آمریکا در بغداد یک بار چند روز پیش و بار دیگر نیز همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، پست‌هایی توهین آمیز به جمهوری اسلامی را در شبکه‌های اجتماعی رسمی خود منتشر کرده بود.

این اقدام هر بار با اعتراض وسیع گروه‌ها و احزاب و نیز افکار عمومی عراق در سطح فضای مجازی روبرو شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°