واگذاری و فروش دارایی‌های مازاد بانک‌های دولتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:15 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۱۴۲۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
وزیر اقتصاد در حاشیه نشست با فعالان اقتصادی و کارآفرینان گفت: وزارتخانه پیشنهادی برای نحوه واگذاری و فروش دارایی‌های مازاد بانک‌های دولتی ارائه کرده که در جلسه چهارشنبه دولت مطرح می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دژپسند درباره ادغام بانک های نظامی گفت: کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است.
دژپسند همچنین گفت: دولت در آستانه تصمیم گیری نهایی در زمینه بنزین است.
وزیر اقتصاد در نشست با فعالان اقتصادی و کارآفرینان هم گفت: در این نشست موضوعاتی مانند مالیات، بیمه، گمرک و سرمایه گذاری مطرح و بررسی شد.  
دژپسند گفت: شیوه نامه ای را برای اجرای بانکداری دیجیتال در کشور دادیم که خیلی از روندها را اصلاح خواهد کرد.
 وی درباره ادغام بانکهای نظامی افزود: این کار در حال انجام و قدم به قدم پیش می رود و تاکنون به خوبی انجام شده است.
 وی در پاسخ به سوالی در خصوص زمان ارائه لایحه سی جی تی گفت: این لایحه در آستانه نهایی شدن و تا خرداد از وزارت اقتصاد ارسال می شود.
 
دژپسند درباره زمان برگزاری جلسه هیئت واگذاری افزود: جلسه آینده این هیئت برای بررسی راهکارهای عملی برون رفت از آسیب های فعلی دوشنبه آینده برگزار می‌شود.
 دژپسند در پاسخ به سوالی درباره وجود یارانه های پنهان گفت: مدیریت این موضوع از جمله یارانه سوخت و انرژی باید بگونه ای باشد که به رفاه جامعه به ویژه اقشار در دهک اول تا هفتم دچار آسیب نشود.
 وی افزود: از طرفی بنزین سرمایه کشور و باید از هدر رفت آن جلوگیری کنیم که بر همین اساس دولت در آستانه تصمیم گیری نهایی در این زمینه است.
 وی با اشاره به نشست دیروز  با فعالان اقتصادی و کارآفرینان گفت: در این نشست موضوعاتی مثل مالیات بیمه بانک گمرک و سرمایه گذاری مطرح و موانع موجود بررسی شد و در خیلی از موارد از گذشته کارگروه مورد نظر تشکیل شده است.
 
دژپسند افزود: قرار شد برای توسعه بازار و تامین مالی بنگاه های اقتصادی وزارت اقتصاد کمک کند و تاکید بر این بود تا کارگروهی برای تامین مالی بنگاه ها از طریق بازار سرمایه تشکیل شود.
 
وی با بیان اینکه از ۴۰ میلیارد دلار صادرات فقط ۱۰ میلیارد دلار تو چرخه اقتصاد بازگشته است گفت: از طرفی بخش خصوصی باید کمک کند تا ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد بلز گردد.
 
وی افزود: موضوع مالیات بر ارزش افزوده نیز با تصویب نهایی در مجلس بخش قابل توجهی از مشکلات مربوط به آن حل خواهد شد.
وی درباره مسائل گمرکی گفت: بازرگانانی که کارت طلایی دارند باید در مدت ۲۴ ساعت امور مربوط به گمرک آنها انجام شود.
 
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵°    ۳°