کوتاهی در مبارزه با مواد مخدر پذیرفته نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:19 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۶۹۱۹۰۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه هیچ بهانه و کوتاهی در مبارزه با مواد مخدر پذیرفته نیست، بر لزوم بسیج امکانات در فرایند مقابله با مواد افیونی تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
همایش دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های سراسر کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور امروز سه شنبه (۱۰ اردیبهشت) برگزار شد.
 
آخرین راهکارهای مقابله با قاچاق مواد مخدر در کشور و پیشگیری از اعتیاد در جامعه، در همایش دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان های سراسر کشور بررسی شد.
 
 فرمانده نیروی انتظامی در همایش دبیران شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور با بیان اینکه ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است، گفت: جمهوری اسلامی ایران عزم و اراده راسخی برای مقابله با مواد افیونی دارد و این روند هرگز تعطیل بردار نیست.

وی با اشاره به همسایگی بزرگترین تولید کننده مواد مخدر (افغانستان) با ایران یادآور شد: این سوال مطرح است که چرا سازمان‌های بین المللی و مدعی مبارزه با مواد مخدر، به تولید مواد مخدر در افغانستان ورود نمی‌کنند بنابراین باید در تمام کنفرانس‌های بین المللی این موضع جدی ما باشد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: باید با توسل بر نقشه راه دقیق برای مبارزه بامواد مخدر گام‌های بلندی برداریم.

وی با بیان اینکه مبارزه با باند‌ها و شبکه‌های مافیای مواد مخدر و ترانزیت مواد افیونی از اولویت‌های جدی ما است، تأکید کرد: نیروی انتظامی تحرکات باندهای مواد مخدر را رصد و عاملان و اعضای انی باندها را شناسایی و دستگیر می کند؛ در کنار این اقدامات، جمع آوری معتادان متجاهر و برخورد با خرده فروشان نیز از برنامه‌های اولویت دارمان است و در این رابطه هیچ بهانه و کوتاهی در مبارزه با مواد مخدر پذیرفته نیست.
 
دادستان کل کشور نیز با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های قطعی و مسلم ستاد مبارزه با موادمخدر، آسیب شناسی‌ها باشد، گفت:در خصوص آسیب شناسی هم کار علمی و هم کار میدانی و هم استفاده از تجربیات دیگر کشورها لازم است تا برای رفع این بلا متناسب با برنامه ریزی‌های دشمن، تلاش کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با تاکید بر اینکه باید کمر قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر را باید شکست، گفت: یکی از برنامه‌های قطعی ستاد مبارزه با موادمخدر، آسیب شناسی‌ها باشد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°