افزایش 20 درصدی کرایه مترو، تاکسی و اتوبوس در پایتخت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:26 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۱۹۳۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
مدیران عامل شرکت واحد اتوبوسرانی و بهره‌برداری مترو تهران، افزایش 20 درصدی کرایه ها را صرفا برای نگهداری، تعمیر و توسعه ناوگان حمل و نقل شهری اعلام کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در گفتگو با 18:30 از افزایش تقریبی 100 تومانی به قیمت بلیت اتوبوس شهری بر اساس کیلومتر شمار خبر داد و گفت: نرخ بلیت اتوبوس برای 9 بازه مسافتی 100 تومان اضافه شده است.
 
 پیمان سنندجی از مصوبه روز گذشته فرمانداری تهران گفت و افزود: قیمت نقدی بلیت اتوبوس از 550 تومان به 650 تومان و از 1250 تومان به 1500 تومان افزایش یافته است.
 
سنندجی با بیان اینکه برای افزایش نرخ بلیت کل شبکه حمل و نقل تهران از ابتدای اردیبهشت امسال(98) برنامه ریزی شده بود گفت: امسال اعمال این افزایش قیمت با تاخیر و از 9 اردیبهشت شروع شد.
 افزایش 20 درصدی کرایه مترو، تاکسی و اتوبوس در پایتخت
  مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان اینکه افزایش قیمت انجام شده برای نگهداری و تعمیر 6 هزار 100 دستگاه ناوگان اتوبوس های شهری مصرف می شود، افزود: روند خدمات رسانی به شهروندان کماکان مانند گذشته خواهد بود.
 
سنندجی با بیان اینکه عمر مفید اتوبوس حمل و نقل شهری 10 سال است، گفت: 3 هزار و 500 اتوبوس پایتخت فرسوده است و بیش از 12 سال عمر دارند.
 
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به کمک دولت از منابع صرفه جویی سوخت به ناوگان اتوبوسرانی خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تعمیر 500 دستگاه اتوبوس در دست اقدام بوده است که 150 دستگاه تاکنون بازسازی شده اند.
 
وی گفت: در خطوط کم بازده بجای اتوبوس، مینی بوس استفاده خواهیم کرد.
 
 پیمان سنندجی از انعقاد قرارداد 100 دستگاه مینی بوس کولر دارد در روز گذشته خبر داد و گفت: امروز سه شنبه نیز قرار داد 50 دستگاه مینی بوس امضا شد.
 افزایش 100 تومانی نرخ بلیط اتوبوسافزایش 20 درصدی کرایه مترو، تاکسی و اتوبوس در پایتختاعلام نرخ جدید حمل و نقل عمومی تهران
  مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با بیان اینکه هر شخصی که وارد شبکه مترو شود می تواند به 7 خط مترو دسترسی داشته باشد در نهایت 1200 تومان بلیت تک سفره پرداخت کند، گفت: بلیت های اعتباری یا کارتی بر اساس طول مسافت محاسبه می شود.
 
فرنوش نوبخت افزود: کوتاهترین مسافت طی شده با مترو با 438 تومان کرایه دارد که در ابتدای ورودی از مسافران کسر می شود. بایت بلیت فرودگاه امام از 7 هزار و 500 تومان به 9 هزار تومان افزایش یافته است.
 
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران افزود: هر روز 118 ایستگاه اتوبوس با 125 قطار فعال می شوند که روزانه بیش از 1 میلیون و 800 هزار نفر مسافر را جابجا می کنند.
 
او با بیان اینکه در خط 7 مترو تهران فاصله زمانی دو قطار در ایستگاه 15 دقیقه است، افزود: حفظ کردن فاصله حرکت قطار ها کار سختی است.

وی از آماده سازی 630 دستگاه و 10 رام قطار مترو خبر داد و گفت: از این واگن ها برای توسعه خط 6 و 7 استفاده می شود و سعی می کنیم سرفاصله ها را حفظ کنیم.
 
فرنوش نوبخت افزود: حفظ سر فاصله ها در خطوط 1 ، 2 و 4 بسیار سخت است.
 افزایش 100 تومانی نرخ بلیط اتوبوسافزایش 20 درصدی کرایه مترو، تاکسی و اتوبوس در پایتختاعلام نرخ جدید حمل و نقل عمومی تهران 
مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری در ارتباط تلفنی از میانگین افزایش 20 درصدی کرایه تاکسی های پایتخت و کشور گفت و افزود: فرایند افزایش کرایه طبق قانون شهرداری ها متناسب با نرخ تورم بانک مرکزی اعمال می شود.
 
او افزود: قیمت در همه کشور افزایش قیمت کرایه تاکسی اعمال شده و نصب ورچسب قیمت بر روی شیشه خودرو الزامی است.
 
برچسب ها: اتوبوس ، مترو ، قیمت ، گران
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°