سایت ها و اپلیکیشن ها مرجع مناسب قیمت گذاری نیستند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:56 - يکشنبه 24 شهريور 1398
مشاور امنیت ملی عراق: تحریم‌های آمریکا علیه برخی عراقی‌ها تعرض به حاکمیت ملی و مردود است اتحادیه آفریقا حمله شبه‌نظامیان الشباب به نیروی صلح‌بانی مستقر در سومالی را محکوم کرد رئیس شورای نظامی سودان از مشارکت نظامیان این کشور در جنگ یمن حمایت کرد در پی کشته شدن ۵ دانش‌آموز سودانی، شورای نظامی سودان مدارس این کشور را تا اطلاع بعدی تعطیل کرد دانش‌آموزان سوداني در محكوميت كشتار دانش‌آموزان به دست نيروهاي امنيتي در خارطوم تظاهرات كردند تشدید درگیری‌ها در لیبی؛ رسانه‌ها از تعطیل شدن میدان نفتی شراره لیبی خبر دادند نخستین جلسه محاکمه «عمر البشیر»، رئیس جمهور سابق سودان امروز به اتهام فساد مالی برگزار می‌شود کره جنوبی: کره شمالی امروز ۲ موشک بالستیک با برد ۲۵۰ کیلومتر آزمایش کرد انفجار اتوبوس بر اثر برخورد با بمب کنار جاده‌ای در غرب افغانستان ۳۴ کشته و ۱۵ زخمی بر جا گذاشت ناکامی صدها آتش نشان فرانسوی در اطفای حریق جنگل‌های جنوب این کشور روسیه دعوت پرو را برای شرکت در نشستی درباره تحولات ونزوئلا رد کرد روسیه: شورای حکام درباره گزینه مدیرکل جدید آژانس به توافق جمعی رسیده است رویترز: رشد اقتصادی حوزه یورو در ماه‌های گذشته، روند کاهشی داشته است وزارت تجارت ترکیه: صادرات و واردات این کشور در ماه گذشته به صورت محسوسی کاهش یافته است دویچه‌وله: ۶۵۰ هزار نفر در آلمان سرپناه دائم ندارند؛ از این تعداد ۴۸ هزار نفر در خیابان‌ می‌خوابند گاردین: گرم شدن زمین موجب افزایش مرگ و میر و کاهش هوش، رشد و سوء تغذیه کودکان می‌شود
کد خبر : ۶۹۲۴۲۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۶
معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی و رئیس پلیس فتا، فعالیت های سازمان یافته در فضای مجازی به ویژه در سایت ها، پلت فرم ها و اپلیکیشن های خرید و فروش را عامل اصلی افزایش قیمت مسکن و خودرو دانستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

جواد جاویدنیا معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: سایت ها و اپلیکیشن های مختلف در فضای مجازی فعالیت دارند که در بخش خودرو و مسکن جایگاه متمرکزی برای قیمت گذاری وجود ندارد و اکنون در بازار عرضه و تقاضا قیمت ها را تعیین می کند.

او افزود: چون جایگاه و مرجع مشخصی برای قیمت گذاری وجود نداشته عرضه و تقاضا بوده که قیمت ها را تعیین کرده است. 

سایت ها و اپلیکیشن ها مرجع مناسب قیمت گذاری نیستند 

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی افزود: با توجه به التهاب و تلاطمی که در بازار ایجاد شد برای رسیدن به ثبات و مرجع واحد فعلا قیمت واحد اعلام نمی شود تا با بررسی های لازم و همکاری با پلیس 110 و ضابطین ارائه دهندگان قیمت های نامتعارف در اپلیکیشن های ایرانی شناسایی شوند.

 جاویدنیا گفت: برای مدیریت بهتر بازار با استفاده از فضای مجازی باید امکانات لازم فراهم شود و نظارت ها دقیق تر باشد. 

او افزود: برای قیمت گذاری باید اصول و ضوابط مشخصی باشد که برخی سایت ها نیز برای همکاری اعلام آمادگی کرده اند بنابراین با مدیریت سایت قیمت ها و درصد تورم را مشخص کرد.

معاون دادستان کل کشور گفت: با استفاده از نمودار قیمتی سایت ها می توان نسبت به غیرفعال کردن سایت هایی که اطلاعات قیمتی نامتعارف می دهند اقدام کرد بنابراین لازم است که اتحادیه ها در این زمینه ورود داشته باشند تا نظارت ها در سطح کشور دقیق تر و قابل اقدام شود.

جاویدنیا گفت: برای مقابله با اقدامات در قیمت های نامتعارف سایت ها و شناسایی این سایت ها در دستور کار است. 

او گفت: اقداماتی که به صورت سازمان یافته و گسترده انجام می شود در قانون مجازات عمومی رسیدگی می شود. قیمت گذاری های نامتعارف در پلت فرم ها به جامعه نیز صدمه میزند بنابراین باید نسبت به کنترل این آگهی ها اقدامات اساسی انجام شود و رنج قیمتی مشخص به سایت ها اعلام شود تا ضرر و زیان بیشتری به مردم وارد نشود.

معاون دادستان کل در ادامه افزود: می توان پلت فرم ها را ملزم به استفاده از شیوه های نظارت هوشمند کرد و آگهی دهندگان نامتعارف را در لیست سیاه قرار دهند اما در تدوین ضوابط نظارت و اینکه پلت فرم کنترل کننده قیمت شود نیاز به کارشناسی دارد.

تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: فضای مجازی فضای 10 سال قبل نیست و امروز مردم بیشتر امکانات خود را در این فضا جستجو می کنند بنابراین پلیس فتا به صورت اختصاصی برای امن کردن فضای مجازی را به صورت شبانه روزی رصد می کند و با هماهنگی دستگاه قضا نسبت به مجوز برخورد با صفحات مجرمانه در فضای مجازی برخورد می شود.

سایت ها و اپلیکیشن ها مرجع مناسب قیمت گذاری نیستند 

کاظمی در ادامه گفت: در حوزه فضای مجازی بستر وسیعی در اختیار کاربران قرار گرفته است اما نحوه فرهنگ سازی برای استفاده مفید از فضای مجازی مهم است. به طور مثال در قیمت گذاری مسکن به دلیل حوزه وسیع املاک قیمت گذاری به صورت هدایت شده و سازمان یافته کار سختی است اما کاربران باید توجه و دقت بیشتری داشته باشند و مسئولین نیز پلت فرم ها را بیشتر رصد کنند.

 رئیس پلیس فتا تهران بزرگ تاکید کرد: مدیران پلت فرم ها نیز باید در این زمینه همکاری کند.

از نظر محتوا موارد مجرمانه ای در پلت فرم ها مشاهده و اعلام شده است به طور مثال در فروش خودرو موارد مجرمانه وجود دارد و برای اعلام قیمت خودرو وقتی آگهی می شود قیمت مجانی شبه وجود دارد. 

 کاظمی گفت: اینکه اتحادیه های مشخصی برای نظارت تعیین شوند به تنهایی کافی نیست بنابراین بهترین راه حل این است که مدیران پلت فرم فضا را امن تر کنند. به طور مثال خودرو با یک مدل خاص می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد بنابراین مدیران سایت ها برای کنترل و نظارت دقیق تر باید بیشتر کمک کنند.

 سایت ها و اپلیکیشن ها مرجع مناسب قیمت گذاری نیستند

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفتگوی تلفنی با انتقاد از درج قیمت در فضای مجازی و سایت های خبری گفت: درج قیمت جز برای افزایش قیمت نتیجه دیگری نخواهد داشت.
رئیس اتحادیه مشاور املاک با بیان اینکه اپلیکیشن هایی که قیمت ملک را بررسی می کنند باید زیر نظر اتحادیه مربوط فعالیت کنند، افزود: فضای مجازی ممکن است در اطلاع رسانی تاثیر گذار باشد اما درج قیمت در فضای مجازی جز ایجاد قیمت کاذب مسکن نتیجه ای نخواهد داشت.
قلی خسروی افزود: کنترل نابهنگام قیمت و توازن قیمت مسکن را باید با ساخت و ساز کنترل کرد.

 سایت ها و اپلیکیشن ها مرجع مناسب قیمت گذاری نیستند

سعید موتمنی رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در ارتباط تلفنی از دستکاری قیمت خودرو در برخی از سایت ها در فضای مجازی گفت: قیمت اعلامیه از طرف سایت ها غیر منطقی و غیر کارشناسی است.
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: اگر خودرو در بازار به مقدار کافی باشد مورد سو استفاده چنین سایت های قرار نمی گرفتند.
وی با تاکید بر اینکه درج قیمت خودرو باید زیر نظر اتحادیه فروشندگان باشد، افزود: پیش از این قیمت کارشناسی خودرو در اتحادیه اعلام می شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۰°