مدیران به کارآفرینان و سرمایه گذاران کمک کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:02 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۶۹۲۷۵۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
رئیس قوه قضائیه در جلسه شوراى ادارى استاندارى سیستان و بلوچستان: هيچ كارگاه و كارخانه اى در كشور نبايد تعطيل شود و تلاش همه مديران اين باشد كه به كارآفرينان و سرمايه گذاران كمك كنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رئیس قوه قضاییه پس از دیدار با نخبگان، اساتید، اعضاى هیئت علمى دانشگاه و دانشجویان در جلسه شوراى ادارى استاندارى سیستان و بلوچستان حاضر شد.

آيت الله رئيسى، رئيس قوه قضاييه ضمن تشكر از مديران و نيروهاى آن ها در استان سيستان و بلوچستان گفت: حضور در اين جلسه براى بنده و شنيدن نقطه نظرات حضرات آقايان مديران، امام جمعه محترم و نماينده مقام معظم رهبرى، استاندار محترم  و امام جمعه محترم اهل سنت و نمايندگان معزز مردم در مجلس شوراى اسلامى و تك تك آقايان و مديران بسیار مغتنم بود.

رئيس قوه قضاييه افزود: نكات قابل توجهى بيان كرديد و من هم يادداشت كردم. شايد نشود به همه آن نكاتى كه فرموديد من در اين فرصت بپردازم اما اجمالا اشاره اى مى كنم به تمام نكاتى كه اشاره كرديد و جا دارد كه از حضور همه به ويژه اصحاب رسانه كه تا اين ساعت زحمت كشيدند و حضور دارند و همه خدمتگزاران به اين جلسه و نشست تشكر كنم و هم از حوصله همكاران خودم كه در خدمتشان هستيم، دوستان ستاد قوه قضاييه تشكر كنم.


وى گفت: نسبت به نكاتى كه فرموديد من اشاره كنم، بخشى از كمبودها را در رابطه با سازمان هاى وابسته يا دادگاه هاى برخى از مناطق مطرح كرديد. سازمان پزشكى قانونى، سازمان ثبت و برخى از دادگاه ها كه به نظر آقايان در جلسه بايد در برخى از مناطق دادگاه هايى برپا شود.


حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: اين موضوع را در جلسه شوراى قضايى كه فردا در خدمت همكاران هستيم بررسى مى كنيم و كمبودهايى كه در حوزه هاى مختلف است را در آنجا طرح مى كنيم تا دنبال شود.


رئیس قوه قضائیه گفت: نسبت به افراد فاقد شناسنامه كه چند نفر از عزيزان مطرح كردند، حتما همينطور است و بالاخره نظاماتى دارد كه بايد پيگيرى كرد، آقاى وزير دادگسترى در جلسه ما حضور دارند، يادداشت مى كنند تا اين موضوع را هم در دولت مطرح كنند و پيگيرى كنند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی: حتما مشکل افرادى كه آقايان محترم گلايه مندند، براى شناسنامه بايد مرتفع شود.

رئيس قوه قضاييه در ادامه اظهار كرد: بحث ما در قاچاق كالا اين است كه آنكه از پشت به توليد كشور خنجر مى زند، حتما يك شهروند ما كه در نقطه صفر مرزى، كالايى را براى مصرف خود یا احیانا فروش حمل می کند، نيست. مساله ما شبكه هاى عظيم قاچاق كالاست.

وى بيان كرد: هيچ كارگاه و كارخانه اى در كشور نبايد تعطيل شود و تلاش همه مديران اين باشد كه به كارآفرينان و سرمايه گذاران كمك كنند.


رئیس قوه قضادیه در دیدار با علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان هم گفت: سیاست ما جذب قضات بومی است و در دستگاه قضایی حتما از حضور علما اعم از سنی و شیعه استفاده می‌شود.
 
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی از روسای طوایف و علمای شیعه و سنی و ائمه جماعات خواست با عنایت به فرهنگ ریش سفیدی و کدخدامنشی، شرکت در شورای حل اختلاف و صلح و سازش بین طوایف و محلات را مورد توجه قرار دهند و نگذارند اختلاف آنچنان پا بگیرد که پرونده در دادگستری تشکیل گردد و یا به اعمال شدیدی منتهی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°