نمایشگاه بین‌المللی نفت گامی برای رونق تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۶۹۳۱۰۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: زمانی صنعت نفت و گاز ایران توان تولید کوچکترین تجهیزات نفتی را نداشت اما امروزه شرکت های خارجی دارای نفت یا تکنولوژی نفتی نمی توانند صنایع تولید ایران را نادیده بگیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  حسن منتظرتربتی در دومین روز بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در گفتگو 18:30 از دو ویژگی این نمایشگاه گفت و افزود:این نمایشگاه در شرایطی برگزار می شود که شعار سال 98 رونق تولید و بحث تحریم های نفتی ایران بیش از پیش مطرح است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به نقش نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران در جذب سرمایه و متقاضیان تولیدات نفتی ایران دانست و افزود: این نمایشگاه محل دیدار و عقد قرارداد های نفت، گاز و پتروشیمی و تجهیزات وابسته است.
 
منتظرتربتی با بیان اینکه شرکت های خارجی تمایل ندارند بازار نفتی ایران را از دست بدهند گفت: صاحبان تاسیسات داخلی و خارجی برای جبران کمبودهای تجهیزات خود در نمایشگاه تهران شرکت کرده اند.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران 
 منتظرتربتی از رشد روز افزون صنعت گاز کشور گفت و افزود: نخستین کشوری هستیم که امروزه به بیشتر نقاط کشور در روستا ها و شهرها گاز رسانی ;vده است.
وی گفت: روزانه حدود 10 روستا و سالانه 3 هزار روستا به شبکه گاز رسانی کشور متصل می شوند.
 
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه همه تجهیزات صنعت گاز در داخل کشور تامین می شود گفت: با تقویت توان تکنولوژی صنعت گاز امروز همه نوع تجهیزات از جمله لوله های گاز و نفت و توربین ها، همه در داخل کشور طراحی تولید می شود.
 
وی از نقش صنعت گاز در رشد اقتصادی و رونق تولید کشور گفت و افزود: در این دوره از نمایشگاه به شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها توجه ویژه ای شده است.
او یکی از اهداف برپایی این نمایشگاه را شناسایی شرکت های داخلی دانش بنیان اعلام کرد که در صنعت نفت و گاز فعالیت می کنند.
 
وی صدور خدمات فنی به کشورهای همجوار را از اهداف آتی صنعت نفت و گاز اعلام کرد و گفت: در بین کشورهای منطقه که دارای نفت و گاز هستند می توان هر چه بیشتر از این ظرفیت برای رونق تولید تجهیزات صنعت نفت استفاده کرد.
 
وی به توجه بیشتر به شرکت های دانش بنیان داخلی اشاره کرد و گفت: حدود 90 درصد تجهیزات نفتی کشور را صنعتگران و شرکت های داخلی تولید می کنند.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به دست یافتن به تکنولوژی بودار کردن گاز اشاره کرد و گفت: گاز در خطوط لوله بدون بو است و برای استفاده از آن و تشخیص نشت آن باید به وسیله ماده ای به نام مرکاپتان بودار شوند. اضافه شدن مرکاپتان به گاز توسط اودورایزر صورت می گیرد.
 
منتظرتربتی افزود: پس از 50 سال صنعت نفت در کشور موفق شدیم گاز را بودار تولید کنیم تا در زمان نشت گاز مشخص شود.
او روسیه، فرانسه و آمریکا را تنها کشورهایی اعلام کرد که به تولید این مواد بودار کننده مجهز بودند و کشور ما چهارمین کشور صاحب این تکنولوژی است.
 
 وی به نقش این صنعت در جلوگیری از مرگ خاموش در زمستان و مصارف خانگی گفت و افزود: این فناوری بودار کردن گاز در محیط های بسته مصرف گاز کاربرد زیادی دارند.
 مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به تحریم های نفتی گفت: ایران بعنوان بزرگترین تولید کننده گاز در منطقه نقش بسزایی در اقتصاد کشورهای مختلف دارد و بزودی شرکت های داخلی می توانند طرح های نفت و گاز در خارج از کشور را به اجرا در آورند.
او افزود: ایران بهترین بازار برای ارائه تجهیزات نفت و گاز است و کشورهای مختلف به طروق مختلف خواهان این تجهیزات هستند.

 بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران
 دبیر اجرایی بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران در ارتباط تلفنی از حضور چشم گیر شرکت های خارجی گفت و افزود: این دوره از نمایشگاه از تمام ظرفیت سالن های مختلف نمایشگاه استفاده کرده است.
 
 محمد ناصری از جانمایی و گروه بندی قطعه سازان و شرکت های بالادستی در سالن های تخصصی گفت و افزود: حدود 2500 شرکت و در مجموع در یک هزار و 167 غرفه آخرین دستاورد‌های خود را به نمایش گذاشته اند.

ناصری از حضور 21 کشور جهان در نمایشگاه گفت و افزود: در این دوره کشورهای انگلستان، آلمان، چین و برخی کشورهای صاحب نفت و تجهیزات و تکنولوژی به نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی آمده اند.
 
وی از مزیت های و برتری های این دوره از نمایشگاه گفت و افزود: صنایع نفتی بعنوان مکمل صنعت و استخراج نفت، قابل اهمیت است. در این دوره شرکت های توانمندتری حضور یافته اند.
محمد ناصری از حضور شرکت های سازنده دانش بنیان نام برد وگفت: هدف بر این است که شرکت های سازنده داخلی رونق بیشتری یابند.
دبیر اجرایی نمایشگاه افزود: اگر شرکت های با یکدیگر توافق کرده باشند مکان و زمان عقد قرارداد را در نمایشگاه اعلام می کنند.
محمد ناصری در دومینروز برپایی این نمایشگاه گفت: بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تا شنبه 14 اردیبهشت از ساعت 10 تا 18 ادامه خواهد داشت. 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۵۹°    ۲۸.۹۹°