افتتاح سد نسر تربت حیدریه با حضور رئیس مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:48 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۹۳۶۵۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
سد نسر در بخش جلگه رخ شهرستان تربت حیدریه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علی لاریجانی در آئین افتتاح سد نسر تربت حیدریه گفت: باید زمینه ایجاد اشتغال مولد برای جوانان روستایی فراهم و از مهاجرت به حاشیه شهرها و انجام کارهای غیر مولد جلوگیری شود.
 
افتتاح سد نسر تربت حیدریه با حضور رئیس مجلس
 
وی اظهار کرد: با توجه به برداشت بی رویه از چاه‌های غیرمجاز آب، سفره‌های زیرزمینی با مشکلات کسری مخازن مواجه شده‌ و در این شرایط فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری برای کشور ضروری است.
 
وی افزود: وقتی که آب های جاری کنترل شود، علاوه بر تغذیه سفره‌های زیرزمینی، زمینه تامین آب زمینهای کشاورزی پایین دست را فراهم خواهد کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:  امیدواریم طرح های پرورش ماهی و گردشگری که برای اجرا در منطقه نسر برنامه ریزی شده است، با همت آقای استاندار هرچه سریعتر اجرایی و امکان اشتغال جوانان بومی فراهم شود.
 
لاریجانی افزود: در این منطقه می‌توان با تسهیل فعالیت‌های گردشگری، اقتصادی و دیگر کارهای مولد، برای جوانان روستایی منطقه اشتغال ایجاد و از مهاجرت مردم به حاشیه شهرها جلوگیری کرد.
 
رئیس آب منطقه ای خراسان  هم در تشریح این طرح افزود: سد تغذیه ای نسر با هدف تغذیه مصنوعی آبخوان دشت پایین دست،باید زمینه ایجاد اشتغال مولد برای جوانان روستایی فراهم شود کنترل سیلاب و تخریب های احتمالی، بهبود وضع آبگیری از رودخانه و همچنین افزایش بازده انتقال آب و بهبود وضع کشاورزی منطقه ساخته شده است.
 
محمد علایی اظهار کرد: برای بهره برداری از این طرح 142میلیارد ریال هزینه شده و نخستین طرحی است که به بخش خصوصی در این حوزه واگذار شده است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به خراسان رضوی دیروز برای کلنگ زنی سه طرح بزرگ عمرانی با سرمایه گذاری 13 هزار میلیارد ریال و همچنین بازدید از چندطرح در حال ایجاد و افتتاح سد تغذیه ای نسر به تربت حیدریه رفت که استاندار خراسان رضوی و جمعی از مسوولان استانی وی را همراهی کردند.
 
 رئیس مجلس شورای اسلامی  دیشب با بدرقه رسمی استاندار خراسان رضوی و جمعی از مسئولان استانی در پایان سفر دو روزه خود، مشهد را به مقصد تهران ترک کرد.
 
علی لاریجانی عصر چهارشنبه از طریق فرودگاه شهید هاشمی نژاد وارد مشهد شد و در نخستین برنامه سفر دو روزه خود به خراسان رضوی، در جلسه شورای اداری استان حضور یافت.
 
رئیس قوه مقننه صبح پنجشنبه  12 اردیبهشت به شهرستان تربت حیدریه سفر کرد و با بازدید و کلنگ زنی چند مجموعه خدماتی و صنعتی، در مراسم گرامیداشت مقام معلم حضور یافت.
 
افتتاح سد نسر تربت حیدریه با حضور رئیس مجلس 
 دیدار با تولیت آستان قدس رضوی هم از برنامه های لاریجانی در این سفر بود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°