شهید مطهری احیاگر اندیشه اسلامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:27 - شنبه 25 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۹۳۷۱۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
رئیس رسانه ملی گفت: شهید مطهری احیاگر اندیشه اسلامی در مقابل اندیشه‌های التقاطی غرب و شرق بود آن هم در زمانی که این جریانات التقاطی بیشترین فعالیت را داشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علی عسکری که همزمان با 12 اردیبهشت در همایش چهلمین سالگرد شهادت استاد شهید مطهری در فریمان زادگاه این اندیشمند انقلاب اسلامی سخن می‌گفت، اظهار داشت: شهید مطهری در زمانه ای که جریان‌های فکری تحت تاثیر اندیشه‌های التقاطی غرب و شرق بودند با تولید فرآورده‌های فکری در مقابل آنها مقاومت و اندیشه اسلامی را احیا کرد.
 
رییس رسانه ملی تصریح کرد: شهید مطهری با درک نیازهای فکری جوانان و مردم زمانه خود در مقابل حمله جریان‌های غرب و شرق زده سینه سپر کرد و به هدایت جامعه خود پرداخت.
دکتر علی عسکری افزود: معلم شهید انقلاب تفکرات التقاطی را به خوبی می‌شناخت و رفتارهای خزنده را درک می‌کرد و سعی در جدا کردن سره از ناسره و جلوگیری از نفوذ عناصر التقاطی به داخل نیروهای انقلابی داشت.
 
رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به ایدئولوژی‌های شکل گرفته در دوران زندگی شهید مطهری، اظهار داشت : استاد شهید مطهری در مقابل ایدئولوژی انحرافی و التقاطی، ایدئولوژی اسلامی را مطرح کرد و در سخنرانی‌ها، نوشته‌ها و آثارش این اندیشه‌ها را تبیین می‌کرد.
 
دکتر علی عسکری با اشاره به تاریخ دوره پهلوی گفت: غربی‌ها بعد از تحمیل رضاخان به ایران، درصدد اسلام زدایی بودند و در شمال کشور نیز اندیشه‌های کمونیستی در حال رشد و گسترش اندیشه‌های کمونیستی بود و با حمایتی که دو ابرقدرت از این دو جریان فکری داشتند، کشور از نظر فکر و اندیشه فضای متلاطمی را تجربه می‌کرد.
 
رییس رسانه ملی گفت: شهید مطهری با هوشیاری تمام رگه‌های افکار التقاطی غربی و شرقی را بازشناسی کرد و در مقابل آنها ایستاد.
 
وی با بیان اینکه شهید مطهری اهل بصیرت فکری و سیاسی و انسانی جامع، فرهیخته و جامعه شناس بود اظهار داشت: امروز هم درگیر جنگ فرهنگی و جنگ نرم هستیم، اگر در روزهای نخست انقلاب شخصیت های مهم کشور را ترور فیزیکی می‌کردند امروز دشمنان بیشتر به ترور شخصیت و فکر روی آورده اند و این جنگ بسیار سخت تر و پیچیده تر است.
 
رییس رسانه ملی به دور اندیشی امام خمینی (ره) و تربیت نیروهایی اندیشمند و اثر گذار برای هدایت فکری جامعه اسلامی اشاره و تصریح کرد :زمانی که استاد مطهری به شهادت رسید بسیاری از دانشجویان و جوانان انقلابی به امام خمینی مراجعه می‌کردند و از ایشان می پرسیدند که برای ادامه راه استاد مطهری باید به سراغ چه کسی برویم و امام هم خیلی صریح می‌گفتند "به آ سید علی آقای خامنه ای مراجعه کنید ."
 
رییس رسانه ملی افزود :آیت الله خامنه ای چه در دوران پیش از انقلاب در مشهد و چه در دوران بعد از انقلاب در تهران و چه در ایام ریاست جمهوری همواره در میان کانون‌های فکری جوانان انقلابی حضور داشته و تاثیرات فراوانی در هدایت فکری آنها داشته اند .
 
دکتر علی عسکری به سه دهه رهبری کم نظیر آیت الله خامنه ای بعد از امام راحل اشاره کرد و گفت :ایشان در این مدت با همین هدایت و تاثیرگذاری بر نسل های مختلف جامعه توانستند کشور را از گردنه‌های بسیار سختی با موفقیت عبور دهند و در حالی که دشمن آرزو داشت ما چهل سالگی انقلاب مان را نبینیم اما امروز با اقتدار دهه پنجم انقلاب اسلامی را آغاز کرده آیم و با مبنا قرار دادن بیانیه مهم گام دوم به افق هایی بلند می نگریم.
 
دکتر علی عسکری درادامه تاکید کرد : این بیانیه بعد از حضور شکوهمند مردم در راهپیمایی 22 بهمن و حیرت دشمنان انقلاب پیامی ماندگار به دنیا صادر کرد که نظام جمهوری اسلامی مقتدر ایستاده و به پیش می رود.
رییس سازمان صدا و سیما بیان کرد: بیانیه گام دوم بیانیه ای فوق العاده است که با تکریم و اشاره به هوشمندی ملت ایران آغاز می‌شود و نقشه راه را برای چهل سال دوم انقلاب تبیین و مشخص کرده است.
رییس رسانه ملی بیان گفت: وجهه همت بیانیه گام دوم جوانان این مملکت هستند که باید این کشور را بسازند.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۶°