آمریکا بداند شیطنت هایش بی پاسخ نمی ماند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:28 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۹۳۷۵۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت:­ آمریکا باید بداند که توطئه ها و شیطنت هایش علیه ملت بزرگ ایران بی پاسخ نمی ماند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران­ با اشاره به تهدیدهای آمریکا افزود: همانگونه که در جنگ خندق وقتی امیر مؤمنان علی (ع) وارد میدان شد، پیامبر گرامی اسلام گفت: تمام ایمان به جنگ تمام شرک آمده است نظام ما هم نظام عاشق علی است و دشمنان نظام ما هم از صنف دشمنان امام­ علی (ع) هستند.

وی با تأکید براینکه دشمنی آمریکا با ما یک مصاف عقیدتی است اضافه کرد: به این معنا که ریشه اصلی این مصاف نه تروریسم، نه حقوق بشری و نه هسته ای است زیرا دنیا می داند که آمریکا و اذنابش­ در خط مقدم حمایت از تروریسم و زیر پا گذاشتن حقوق بشر هستند و بمب های اتمی در آمریکا و کشورهای اذنابش موج می زند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه در چهل سال گذشته زمانی نبوده است که ­آمر یکا با ما ­در ستیز نباشد­ گفت: به فضل خدا ملت ایران همیشه پیروز بوده و حداقل هیمنه آمریکا را در دنیا شکسته است.
وی خاطر نشان کرد: آنچه ترامپ از آن نگران است این شعار انقلابی مرگ بر آمریکاست.
آیت الله خاتمی مخاطب اصلی شعار مرگ بر آمریکا را ترامپ، بولتون و پمپئو دانست و تصریح کرد: ما که با مردم آمریکا دعوا نداریم شما جنایتکارید.
وی افزود: ما نقشه خاومیانه جدید آمریکا را به فضل خدا در هم شکستیم.
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون آمریکا چهار جنگ را علیه ما به راه انداخته است گفت: در دهه اول انقلاب جنگ نظامی در دهه دوم جنگ فرهنگی، رسانه ای و روانی و در دهه سوم جنگ سیاسی به راه انداخت و اکنون هم جنگ اقتصادی را علیه ملت ایران در پیش گرفته است اما بی تردید ملت ایران از این جنگ اقتصادی هم پیروز و سربلند بیرون خواهد آمد.
وی افزود: خدا باوری، بصیرت، حضور مردم در صحنه، مقاومت و وحدت و همدلی عناصر اصلی پیروزی ملت ایران در این جنگ ها بوده است.
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران آمریکا را کشوری بحران زده دانست و گفت:­ ترامپ مثل یک دزد سرگردنه که باج گیری می کند، می گوید عربستان 500 میلیون دلار بدهد تا امنیتش را تأمین کنیم و سال آینده هم باید این مبلغ را بیشتر کند ولی عجیب تر این است که اینگونه پول می گیرد، غارت می کند اما بحران در کشور خودش غوغا می کند آنوقت به سراغ مقابله با ایران می آید.
­آیت الله خاتمی خاطر نشان کرد: آنچه که در این میان مهم است مقاومت است و بس، زیرا ما با یک دیوانه ای طرف هستیم که اگر یک قدم عقب بنشینیم 10 قدم ­جلو می آید.
 
وی گفت: باید سر این دیوانه را به سنگ کوبید زیرا تنها راه حل همین است و آن کس که سر این دیوانه را به سنگ می کوبد ملت بزرگ ایران است.
وی مذاکره در این شرایط را تسلیم ارزیابی کرد و افزود:­ تسلیم شدن یعنی ذلت و ملت عاشورایی ایران که شعارش هیهات من الذله است ذلت را نمی پذیرد.
 
خطیب نماز جمعه تهران گفت: ابزار این روزهای ترامپ تهدید است، تهدیدهایی که بسیار نخ نماست و اگر در هر جا اثر داشته باشد اینجا اثر ندارد.
وی افزود: چهل سال است که گوشمان از این تهدیدها­ پر است و ما با ایمان به خدا جواب این تهدیدها را داده ایم.
آیت الله خاتمی با اشاره به تهدید آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران گفت: آمریکا به خوبی می داند که نظام ما هر قدر بخواهد نفت تولید و صادر می کند.
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: آمریکا باید بداند این شیطنت ها بی پاسخ نخواهد ماند و­ ملت بزرگ ایران همانگونه که در جنگ هشت ساله آمریکا و اذنابش را از پا­ در آورد در برابر کسانی که برضدش توطئه می کنند تماشاچی نخواهد ماند و دندان هایشان را در دهانشان خرد می کند.
وی خوی زیادی خواهی آمریکا را تنها نسبت به ملت ایران ندانست و افزود: شما امروز می بینید که چگونه آمریکا در برابر دولت و مردم ونزوئلا ایستاده است و یک عنصر دست نشانده را حمایت می کند.
 
آیت الله خاتمی گفت: تنها راه ملت ونزوئلا،­ مقابله با زیاده خواهی های­ آمریکاست.
وی احمق ترین نظام در دنیا را نظام آمریکا دانست و خاطر نشان کرد: در اوج محبوبیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ما که در کنار سایر نیروهای مسلح­­ به ویژه در حادثه سیل اخیر و در کمک به مردم ­خوش درخشیدند، آمریکا سپاه را ­یک گروه تروریستی معرفی کرد کسانی که چندان میانه ای هم با سپاه نداشتند با وحدت مقابل آمریکا ایستادند.
آیت الله خاتمی تصریح کرد: آمریکا در حال افول است و آنچه­­ ماندگار است ملت بزرگ ایران است. 
 
 
رعایت حریم و حرمت ماه رمضان بر همگان واجب است 
خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران گفت: رعایت حریم و حرمت ماه رمضان بر همگان واجب است و حتی غیر مسلمانان نیز حرمت این ماه را نگه می دارند. 
آیت الله سید احمد خاتمی در آغاز خطبه نخست خود با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:­ در ماه  مبارک شعبان  هستیم و چند روز دیگر به استقبال ماه مبارک رمضان می رویم ، ماه رمضان حریم ویژه ای دارد و باید­ حریم این ماه عزیز را نگهداشت­ و نگهداشتن آن به این است که روزه را به معنای واقعیش در جامعه نشان بدهیم.
 
وی با اشاره به سبک زندگی قرآنی در ماه رمضان افزود: ان شاءالله فضای رمضانی در زندگی فردی و اجتماعیمان به وجود آید و در این ماه به کم راضی نباشیم و از رعایت  منکرات و حریم ماه گرفته تا اعضا و جوارح همه باید رمضانی باشند، ماه رمضان تنها نخوردن و ننوشیدن و روزه داری نیست بلکه چشم، گوش و دست و پا نیز باید رمضانی باشند.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:­ روزه سپری در جان انسان ایجاد می کند که مانع گناه می شود، کسی که روزه بگیرد و شب زنده داری کند و لقمه حلال دربیاورد و پاک دامنی پیشه کند، زمانی که این ماه به پایان می رسد، آن فرد نیز از گناهان بیرون می آید­ و به جایی می رسد که روزه دار به جزء خدا کسی را نمی بیند.
 
وی با سفارش به خانواده ها برای بهره گیری از فضایل ماه رمضان یادآور شد: قرائت همیشگی و روزانه قرآن و حضور قرآن در خانواده ها، خانه ها را قرآنی می کند و خانه ای که­ در آن قرآن خوانده شود فرشتگان بر آن نظر دارند و نورانی است.
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران تأکید کرد: بهره گیری از دعاهای مناسب­ در این ماه اهمیت فراوانی دارد و روزه داران توجه کنند تا چند دقیقه قبل از پایان سحر سفره پهن نباشد و اولویت خوردن و پر شدن شکم نباشد، بلکه حداقل یک ربع تا 20 دقیقه قبل از سحر دعاهای مثل ابوحمزه ثمالی و دعاهای دیگری نیز در اولویت  قرار گیرد.
 
آیت الله خاتمی با انتقاد از برخی افراد که در ماه مبارک رمضان حریم این ماه را رعایت نمی کنند و در انظار عموم روزه خواری می کنند گفت: این کار بسیار زشتی است که عده ای­ در انظار عموم در حالی که همه روزه هستند در کوچه و خیابان روزه خواری کنند،در ماه رمضان حتی در کشورهای غربی نیز رعایت روزه داران را می کنند، نمی دانم چرا بعضی ها در این شرایط مقید نیستند حرمت ها را نگه دارند.
 
وی ادامه داد: انگار بعضی ها یک عارضه دارند و در ماه رمضان تظاهر به روزه خواری می کنند که نیروی انتظامی باید با این موارد برخورد کند.
وی  با اشاره به سنت افطاری دادن به روزه داران گفت: افطاری دادن ­سنت حسنه ای است­ به ویژه اینکه­ اگر برای فقرا باشد، اجر فراوان دارد، روزه داران باید در این ماه بیشتر به آن اهمیت بدهند زیرا افطاری دادن باعث شاد شدن روزه داران می شود و ممکن است غمی از او بزداید که این خود اجر بسیار دارد.
 
آیت الله خاتمی  تأکید کرد: اینکه بعضی­ ها روزه نمی گیرند و می خواهند به جای روزه نگرفتن افطاری بدهند، نه این کار درستی نیست، زیرا افطاری دادن با روزه داری آجرش بیشتر می شود و این نیست که شما روزه نگیرید اما بخواهید به روزه دارها افطاری بدهید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°