ضعف های نظام اداری باید رفع شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:11 - سه‌شنبه 06 خرداد 1399
کد خبر : ۶۹۳۸۰۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
وزير كشور در مراسم رونمايي از سند توسعه خراسان شمالی وجود ضعف های اداری را مانع از اجرای طرح های توسعه ای دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرضا رحماني فضلي صبح امروز (جمعه)در مراسم رونمايي از سند توسعه خراسان شمالي گفت: سند توسعه استان به عنوان يك برنامه مستند مي تواند منابع و امكانات استان را هدفمند توزيع كند و حوزه هاي مختلف را بدون موازي كاري و تكرار، مانند يك منظومه واحد، به يكديگر متصل كند.
وزير كشور گفت: براي اجرايي و عملياتي كردن برنامه ها و سند توسعه استان ها بايد ضعف هاي موجود در نظام اداري فعلي رفع شود.
 
وی با طرح این سوال که چرا بخشی از برنامه های تدوین شده اجرا نمی شود؟ توضیح داد: نظام اداری یکی از علل تاثیرگذار بر این امر بوده است و نظام اداری به معنای نظام بودجه ریزی، برنامه ریزی و اجرایی است. 
 
عبدالرضا رحماني فضلی افزود: در ماجراي سيل اخير، دشمن سعي كرد تا با سوء استفاده از وضعيت موجود، روحيه نااميدي و ناكارآمدي را در كشور القا كند اما تلاش و همدلي مردم و مسئولان و نهادهاي انقلابي نقشه دشمن را خنثي كرد. 

وزير كشور افزود: فهم درست و درك دقيق و شناخت مناسب و دلسوزي و داشتن روحيه جهادي و خدمت رساني از سوي مسئولان و مديران، بر تدوين صِرف برنامه، ارجحيت دارد.
وزير كشور با اشاره به خودكفايي كشور در توليد بنزين گفت: تا دو سه سال قبل بنزين توليد كرديم ولي ما ظرفيت پتروشيمي هايمان را تا 5 برابر امروز مي توانسته ايم ارتقا دهيم كه نكرده ايم.
عبدالرضا رحماني فضلي افزود: هر استان بايد خود را يك سنگر پر قدرت توليد و اشتغال كند و براي اجراي آن، از همه تسهيلات و ظرفيت هاي قانوني استفاده مي كنيم. وي بر همگرايي و تعامل بانك ها با توليدكنندگان و تسهيل و فراهم سازي مقدمات رونق توليد توسط مسئولان، تاكيد كرد. 
 
عبدالرضا رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود به اولویت های اقتصادی کشور پرداخت و گفت: دلیل اصلی اینکه اولویت های نخست کشور را تولید و اشتغال اعلام می‌کنیم آن است که دشمن بر روی این موضوعات تکیه دارد.

وی ادامه داد: باید از نفت به طور کامل مستقل شویم و در این زمینه کوتاهی کرده ایم و همین امر موجب شده که هم اکنون دشمن کشور را با نفت تهدید می‌کند.

وزیر کشور گفت: در حال حاضر هر استانی باید خودش برای خود برنامه داشته باشد و باید تبدیل به یک سنگر پرقدرت در تولید اشتغال شود.

برچسب ها: توسعه ، رحمانی فضلی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°