همکاری نظامی هوانیروز ارتش عراق و ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:45 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۳۸۰۵
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
تفاهم نامه همكاري نظامي بين هوانيروز ارتش عراق و ايران امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اين تفاهم نامه همكاري با محوريت تقويت قدرت دفاعي دو كشور به امضاي سپهبد حامد عطيه فرمانده هوانيروز ارتش عراق و امير سرتيپ دوم خلبان يوسف قرباني فرمانده هوانيروز ارتش ايران رسيد.
موضوع آموزش خلبانان عراقي، تعمير ونگهداري بالگرد، اورهال بالگردها از مفاد اين تفاهم نامه است.
 
سپهبد حامد عطيه فرمانده هوانيروز ارتش عراق در بازديد از پايگاه هوانيروز اصفهان توانمندي هوانيروز ارتش اصفهان را در زمينه هاي آموزشي و فني ازجمله ساخت تجهيزات نظامي هوانيروز ستودني دانست و گفت: در عراق بسياري از بالگردها زمينگير شده و نيازمند بازسازي است که با امضاي اين تفاهم زمينه تعمير اين تجهيزات به دست متخصصان هوانيروز اصفهان فراهم می شود.
 
سپهبد حامد عطيه، تقويت ارتباط و همكاري ايران و عراق را در افزايش قدرت دفاعي كشور عراق موثر دانست و افزود: با دستيابي به اين مهم مرزهاي دو كشور از امنيت بيشتر برخوردار مي شود.
 
فرمانده هوانيروز ارتش جمهوري اسلامي هم در حاشيه اين بازديد، براي همكاري دوجانبه در زمينه تقويت قدرت دفاعي دو كشور  اعلام آمادگي كرد و گفت: ايران آماده همكاري در حوزه هاي مختلف اورهال، تعمير و نگهداري و قطعه سازي تجهيزات هوانيروز عراق كشور همسايه ايران است.
 
امير سرتيپ دوم خلبان يوسف قرباني ايران را در مرز خودكفايي در حوزه قطعه سازي ارزیابی کرد و افزود: متخصصان توانمند داخلي با اتكا به دانش و مهارت خود امروز تنوانسته اند ايران را از وابستگي به كشور هاي خارجي بي نياز كنند به طوري كه بسياري از قطعات هوانيروز بومي سازي شده است.
 
سپهبدحامد عطيه در صدر هيئتي نظامي ابتدا از مركز آموزش شهيد وطنپور به عنوان بزرگترين مركز آموزش خلباني خاورميانه بازديد کرد سپس باحضور در  مركز صنايع ياعلي، از نزديك با قطعات و تجهيزات هوانيروز از جمله بالگردهاي بومي سازي شده آشنا شد.
 
 پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°