چگونگی پرداخت الکترونیکی عوارض آزاد راه‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:37 - سه‌شنبه 19 اسفند 1399
کد خبر : ۶۹۳۸۳۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲
معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی با اعلام 5 روش برای پرداخت عوارض شهری گفت: تا تیرماه امسال(98) 10 بزرگراه دیگر به پرداخت الکترونیکی مجهز می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  امیر امینی معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با 18:30 با اشاره به اتمام دومین مهلت تمدید شده پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها گفت: پرداخت عوارضی بصورت الکترونیکی علاوه بر صرفه جویی در وقت بار ترافیکی را در بزرگراهها کم خواهد کرد.
 
معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از تامین هزینه های الکترونیکی کردن گیت ها از محل پرداخت جریمه های رانندگی گفت و افزود: هر خودرویی که با عبور از گیت‌های الکترونیکی، عوارض آزادراهی خود را پرداخت نکند، مشمول ۳۰ هزار تومان جریمه می شود.
 
 امیر امینی با بیان اینکه از تاریخ ۲۸ اسفند سال گذشته تعدادی از عوارضی های آزاد راههای کشور الکترونیکی شده اند افزود: 4 آزاد راه تهران - ساوه، تهران - قم، کرج - قزوین و قزوین به زنجان بصورت پایلوت بصورت الکترونیکی عوارضی بین راه را دریافت می کنند.
او گفت: تا پایان امسال تمامی بزرگراهها به پرداخت الکترونیکی مجهز می شوند.
پرداخت الکترونیکی عوارض آزاد راه‌ها
معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی به چگونگی پرداخت الکترونیکی عوارض پرداخت و گفت: 5 روش پرداخت مختلف برای این کار وجود دارد. اپلیکیشن پرداخت عوارضی،  کارت های قابل شارژ، دستگاه ATM، کد دستوری #720* و اتصال کارت های بانکی از جمله ی آنها است.
  امیر امینی افزود: هیچگونه تغییر نرخ عوارضی تاکنون صورت نگرفته است و الکترونیکی کردن عوارضی صرفاً تشویقی است.
 او افزود: صاحبان خودرو می‌توانند از طریق اپلیکیشن های تاپ، کیپاد، اوتول یار، سایت nspay.ir و بانک های پارسیان و پاسارگاد از طریق دستگاه های کارت خوان در محدوده آزادراه‌ها عوارض خود را پرداخت کنند.
معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت: تمام خودروهایی که تا 10 فروردین 98 عوارضی خود را پرداخت نکرده اند با دقت صد درصدی جریمه می شوند.
او افزود: از هفته آینده به شماره رانندگانی که از عوارضی تهران - قزوین تردد کرده اند و قبض عوارضی را پرداخت نکرده اند اطلاع رسانی می شود.
امینی گفت: رانندگان می توانند با شماره 63468531 تماس گرفته و از میزان بدهی خود باخبر شوند یا به شماره 100001531 پیامک ارسال کنند.

او گفت: سامانه آنی رو https://itoll.ir، به منظور رفاه حال هموطنان در ارتباط با وصول عوارض درگاه‌های عوارضی آزاد‌راهی کشور راه اندازی شده است.

برچسب ها: عوارضی ، پلیس راه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°