تاکید فلسطینی ها بر همبستگی با محور مقاومت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:28 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۳۸۸۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
شرکت کنندگان در پنجاه و هفتمین هفته راهپیمایی بازگشت بر همبستگی با نیروهای مقاومت در ایران، سوریه، حزب الله و همه ملت های مقاوم و آزاده تأکید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رمزی عبده جوان فلسطینی که به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در پنجاه و هفتمین راهپیمایی بازگشت و شکست محاصره زخمی شده بود بر اثر شدت جراحات به شهادت رسید. به این ترتیب، شمار شهدای این راهپیمایی، به 4 تن افزایش یافت و پنجاه تن از جمله شماری زن، کودک و نیروهای امدادی زخمی شدند.
 
 گروه های فلسطینی شرکت کننده در پنجاه و هفتمین راهپیمایی های بازگشت و شکست محاصره، شعار «جولان، منطقه ای عربی و سوری است» را سر دادند. این راهپیمایی در پنج اردوگاه در مرزهای شرقی نوار غزه برگزار شد.
خلیل الحیه از رهبران جنبش حماس گفت: «دولت آمریکا اکنون برای نهادینه کردن سیاست های خود تلاش می کند. نیروهای مقاومت را در فلسطین، لبنان، ایران و دیگر مناطق هدف قرار می دهد اما این کار بر نیروهای مقاومت تأثیر نخواهد گذاشت و ما مقاوم و پایدار باقی خواهیم ماند و با این رژیم اشغالگر مقابله خواهیم کرد.»
 
محمد شلح از رهبران جنبش جهاد اسلامی گفت: «محور سوریه، لبنان، ایران و فلسطین به منزله خاری در گلوی دشمن جنایتکار باقی خواهد ماند و از سرزمین نبرد به سوریه، ایران، حزب الله، لبنان و همه ملت های مقاوم و آزاد لبیک می گوییم و آنها را رها نخواهیم کرد.»
 
 فلسطینیان برای احیای بُعد عربی آرمان فلسطین تلاش می کنند. همزمان، هیئتی در چارچوب کاروان «کیلومترها تبسم» که با ساکنان غزه اعلام همبستگی می کنند، در این راهپیمایی مشارکت داشت. آنها شاهد اقدامات نظامیان صهیونیست و شلیک گازهای سمی و گلوله جنگی بودند که در پی آن، شماری شهید و زخمی شدند.
خالد الازبط از رهبران جنبش مقاومت مردمی گفت: «جولان، منطقه ای عربی و سوری باقی خواهد ماند و توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی این منطقه و همچنین تصمیمات باطل آمریکا عملی نخواهد شد و ما همچنان این منطقه را منطقه ای عربی و اشغال شده تلقی خواهیم کرد.»
 راهپیمایی های بازگشت و شکست محاصره در حالی ادامه دارد که دو هیئت از جنبش جهاد اسلامی و حماس برای بحث و تبادل نظر در خصوص تفاهم های آتش بس، در قاهره حضور دارند. در همین حال، مقاومت با تشدید لحن خود، تأکید کرد صبر در برابر محاصره طولانی نخواهد شد.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۶°