ماموریت های جدید دانشگاه پیام نور ابلاغ شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:03 - جمعه 26 دی 1399
کد خبر : ۶۹۴۰۷۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
وزیر علوم در مراسم تکریم مقام استادان دانشگاه پیام نور ماموریت های جدید این دانشگاه را ابلاغ و بر پیگیری آموزش مجازی پیام نور تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مراسم پاسداشت مقام والای معلم و تکریم مقام استاد، امروز (شنبه) با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر مسعود برومند معاون پژوهشی وزیر علوم، دکتر محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور و جمعی از اساتید و اعضای هیئت علمی در این دانشگاه برگزار شد.
 
دکتر غلامی در این مراسم با بیان اینکه هفته معلم فرصتی برای عرض احترام به ساحت معلمان است، به تاریخچه شکل‌گیری دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: از ابتدا رسالت این دانشگاه و واحدهایی که به شکل‌گیری آن انجامیدند، فراهم کردن امکان تحصیل برای افراد شاغل در مناطق مختلف کشور بوده لذا لازم است تا در برنامه‌ریزی‌ها اهداف دانشگاه را مدنظر داشته باشیم.
 
وی افزود: پس از سال ۱۳۶۸ که شکل‌گیری دانشگاه پیام نور با نام جدید صورت گرفت، مأموریت آن به‌صورت نیمه‌حضوری بود اما بعدها آموزش مجازی نیز به این دانشگاه محول شد.
 
وزیر علوم با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، بر پیگیری آموزش مجازی دانشگاه پیام نور تأکید شده است، اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به تحولاتی که در دنیا رخ می‌دهد در تمامی دانشگاه‌ها نیاز به تجدیدنظر داریم تا بتوانیم دانش را براساس نیازهای جامعه پیش ببریم و خوشبختانه برنامه راهبردی دانشگاه پیام نور در این زمینه تدوین شده است.
 
وزیر علوم با بیان اینکه هدف از طرح جدید آموزش عالی، مأموریت‌محور کردن دانشگاه‌ها و پشتیبانی از تمامی مراکز علمی و آموزشی به‌ویژه دانشگاه پیام نور است، گفت: در طول زمان نیازهای ما دچار تغییر می‌‌شوند به طور مثال اوایل انقلاب اسلامی نیازمند نیروی کارشناس در کشور بودیم که به خوبی توانستیم طی ۲۰ سال، بدنه اجرایی کشور را از نیروهای تحصیل کرده داخلی پر کنیم لذا اگر بحث تربیت نیروی انسانی به منظور تأمین نیروی کارشناس بوده در حجم کافی این امر محقق شده است.
 
وی با تاکید بر آموزش نیروهای کارشناس کشور با علم و فناوری روز بیان کرد: محول‌کردن مأموریت آموزش مجازی به معنی انحصار این مطلب در این دانشگاه نیست چراکه اکنون در تمام دانشگاه‌های دنیا این سیستم وجود دارد و در کشور ما نیز تعداد قابل توجهی از دانشجویان به‌صورت غیرحضوری در حال تحصیل هستند اما می‌تواند به عنوان مأموریت‌های اصلی آن لحاظ شود.
 
وی افزود: در وزارت علوم تلاشمان این است از تصدی‌گری کم کنیم و کارها را تاجای ممکن به دانشگاه‌ها واگذار کنیم تا فرصت حمایت در مسیر برنامه‌های کلان فراهم شود و بتوانیم به عنوان پشتیبان (همراه با نظارت و ارزیابی) در مسیر تحقق برنامه‌ها گام برداریم.
 
 
 
همچنین در مراسم تکریم مقام استاد و به منظور تأسیس مراکز نوآوری و توسعه فناوری تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم و دانشگاه پیام نور امضا شد.
 
در این آیین همچنین شبکه ارتباطی هوشمند دانشگاه پیام نور (شاهد) رونمایی شد. از مزیت‌های این شبکه تخصصی می‌توان به آموزش مجازی، تعامل نزدیک کاربران و متخصصان، ارائه خدمات پژوهشی، دسترسی به بانک‌های علمی داخلی و خارجی، کاهش حجم فعالیت‌های فیزیکی، آموزش از راه دور و اطلاع‌رسانی سریع و تخصصی اشاره کرد. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۱°