خودکفایی ایران در طراحی و ساخت انواع نیروگاه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:05 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۴۳۵۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
مدیر عامل شرکت مپنا از خودکفایی کامل کشور در طراحی و ساخت تمامی نیروگاه ها از کوچک تا بزرگ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عباس علی آبادی در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه دستیابی به این فناوری بطور کامل ازجانب متخصصان داخلی انجام شده است افزود: دستیابی به این فناوری امکان ورود کشور را به همه حوضه های صنعتی فراهم می کند.
 
وی با بیان اینکه شرایط سخت تحمیل شده بر کشور سبب دستیابی متخصصان ما به این سطح از فناوری شده است گفت: ما همه بخش های ساخت این نیروگاه را از مواد اولیه تا محصول نهایی در کشور تولید می کنیم.
 
مدیرعامل شرکت مپنا با اشاره به طراحی و ساخت توربین mgt-40 به دست متخصصان داخلی ادامه داد: این توربین مقیاس متوسط در کلاس c قرار دارد و برای هر محرک الکتریکی که نیاز به تامین انرژی دارد در صنایع مختلف نفت و گاز و برق قابل استفاده است.
 
 
بهره برداری از نخستین نیروگاه 42 مگاواتی با توربین ایرانی 
 
مدیرعامل شرکت مپنا همچنین گفت: با ساخت توربین جدید MGT-40 امکان استفاده از گازهای فلز در کشور فراهم می شود.
علی آبادی در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه ایران در بین 7 کشور تولیدکننده گاز فلر است، افزود: گاز فلر تولید یک درصد از گاز CO2 در جو را به خود اختصاص داده است که ساخت این توربین می تواند با مصرف این گاز سهم ایران در جلوگیری از تولید CO2 را افزایش دهد.

وی با اشاره به برنامه های جامع وزارت نفت برای غلبه بر این مشکل گفت: با هماهنگی های که با وزارت نفت انجام خواهیم داد در تحقق این هدف گام های مؤثری برمی داریم.
مدیرعامل مپنا با بیان اینکه توربین MGT-40 از همه آزمون های سخت خود با موفقیت خارج شده است ادامه داد: ?طراحی، ساخت و به نتیجه رسیدن این ماشین با تحقیق و توسعه به دست متخصصان داخلی انجام شده است.

علی آبادی با اشاره به سرمایه گذاری 40 میلیون یورویی در ساخت این توربین گفت: راندمان این توربین 33 درصد است و پرفروش ترین ماشین در جهان است.

وی افزود: این ماشین در شرایط کاری بسیار سخت آب و هوایی و با استفاده از سوخت نامرغوب نیز فعالیت خواهد کرد و هر یک درصد قابلیت اعتماد به عملکرد ماشین معادل 2 درصد راندمان است.

مدیرعامل شرکت مپنا با اشاره به فعالیت شرکت زیمنس در ایران گفت: این شرکت درحال حاضر در ایران فعالیت می کند وهمکاری سودمندی بین مپنا و زیمنس برقرار است. همچنین با شرکت GE نیز قراردادی برای تولید ماشینی خاص و فروش آن در جهان منعقد کرده ایم که این قرارداد تا زمان آماده شدن شرایط سیاسی  متوقف است.

علی آبادی درخصوص فعالیت این شرکت در کشور سوریه افزود: دو نیروگاه تشرین و جندق به قدرت هزار مگاوات در کشور سوریه ساخته شده است که از بهترین نیروگاه های این کشور محسوب می شود. طرف سوری شرکای خوبی هستند و همه مطالبات ما تاکنون از آنها دریافت شده است. البته ما منتظر هستیم شرایط سوریه مناسب تا فرصت برای ادامه کار فراهم شود.

وی گفت: شرکت یونیت بعنوان یک سرمایه گذار به ایران وارد شد که البته هنوز طرح های آن به نتیجه نرسیده است که ما امیدواریم در صورت اجرایی شدن این نوع طرحهای خارجی نیروی کار و تجهیزات آن از توان داخلی تأمین شود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°