درآمد 3 میلیارد دلاری از صادرات خدمات فنی مهندسی نیروگاهی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:32 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۶۹۴۵۸۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
مدیرعامل مپنا با اعلام خودکفایی کامل ایران در طراحی، ساخت و بهره برداری انواع نیروگاه گفت: مزیت ما این است که می توانیم خدمات فنی و مهندسی را در نیروگاه سازی صادر کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عباس علی آبادی در گفتگوی 18:30 شبکه خبر گفت: بیش از 3 میلیارد دلار از صادرات تجهیزات فنی و مهندسی درآمد داشته ایم.
 
مدیرعامل مپنا گفت: ما گذشته از خودکفایی کامل در طراحی و تولید تجهیزات نیروگاهی، در تولید لکوموتیو هم که ماشین بسیار پیچیده ای است کاملا به خود اتکایی رسیده ایم و انواع لکوموتیو مسافری و باری تولید می کنیم و منصفانه نیست با این ظرفیت داخلی هنوز متمایل به واردات لکوموتیو باشیم.
 
صادرات خدمات فنی مهندسی نیروگاهی ایران 
 
او با اشاره به ظرفیت تولید ماهانه 4 تا 5 لکوموتیو در مپنا گفت: در لکوموتیو باری ماهانه یک لکوموتیو تحویل بخش صنعت می شود که به 3 لوکوموتیو قابل افزایش است.  
 
مدیرعامل مپنا از توافق تولید 20 لکوموتیو برای فولاد مبارکه خبر داد و افزود: تاکنون 150 لکوموتیو به راه آهن تحویل شده است.
 
عباس علی آبادی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در پیشرفت  کشور گفت: مجموعه فعالیت نظام آموزشی ما در همه رشته ها به طور نسبی خوب است و شاهد تربیت جوانان دانشمند و با انگیزه ای هستیم و چنین نیروی انسانی تربیت یافته ای نیازمند حمایت های مادی ، سیاسی و مدیریتی است تا بتوانیم شاهد چنین اتفاقاتی مثل خودکفایی و خوداتکایی در طراحی و تولید تجهیزات نیروگاهی و تاسیس و راه اندازی انواع نیروگاه ها باشیم. 
 
او به لزوم فراهم شدن زیرساخت های لازم برای استفاده از خودروهای الکتریکی اشاره کرد و گفت: اگر زیرساختها فراهم نباشد نمی توانیم از خودروهای الکتریکی استفاده کنیم؛ از این رو در ماه مبارک رمضان نخستین ایستگاه پمپ برق را افتتاح خواهیم کرد که تمام آن با توان و تجهیزات داخلی ساخته شده است و کسانی که خودروی الکتریکی دارند می توانند خودروی خود را شارژ کنند.
 
 
برچسب ها: مپنا ، خودکفایی ، لکوموتیو
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°