مقاومت بازی دشمن را به هم می ریزد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:33 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۴۹۱۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
تحلیلگران سیاسی: ترامپ کودکانه فکر می کند و مردم و مسئولان با مقاومت و وحدت می توانند بازی او را بهم بریزند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر محبیان تحلیلگر سیاسی در برنامه تیتر امشب گفت: ترامپ دیپلمات نیست، یک تاجر و معامله گر اقتصادی است و از امکاناتی که دارد راحت و بدون اندیشه و پوششی منطقی و حتی ظاهری استفاده می کند، او در کتابش همین را روشن می گوید که در هر کار اقتصادی، فشار و فشار و بعد معامله و همین روش را هم در سیاست به کار می برد. 
 
مقاومت بازی دشمن را به هم می ریزد 
 
او با تاکید بر این که ترامپ کودکانه فکر و عمل می کند گفت: آمریکا می خواهد مردم را از نظام جدا کند و اگر ما حوزه اقدامات دشمن را نشناسیم نمی توانیم با آن مقابله کنیم. 
 
این کارشناس گفت: آمریکا در حوزه روانی و روانشناختی می خواهد در نظام تصمیم گیری مردم و اراده اجتماعی ما تاثیر بگذارد. دشمن با ایجاد فقر می خواهد سطح عزت مردم را پایین بیاورد و تلاش می کند منابع درآمدی دولت و نظام را به شدت کاهش دهد و حکومت و دولت را نزد مردم شرمنده کند. 
 
محبیان گفت: اما مهمترین هدف دشمن ایجاد اختلاف بین مردم و حکومت و بین نخبگان با حکومت و نخبگان با نخبگان و نخبگان با مردم است، اما مردم و مسئولان باید بدانند فقط با مقاومت می توان بازی دشمن را خنثی کرد و به هم ریخت و دولت و مسئولان باید از مردم و مستضعفان به هر شکل ممکن حمایت کنند.
 
مقاومت بازی دشمن را به هم می ریزد 
 
مهدیان دیگر تحلیلگر سیاسی مهمان برنامه نیز گفت: ما نیز باید در داخل کشور مثل دشمن آرایش جنگی بگیریم، دشمن دیگر دنبال برخورد نظامی با جمهوری اسلامی نیست و من فکر می کنم تحریم هم یکی از ابزاری است که دشمن با آن می خواهد به اهدافش برسد. 
 
 این کارشناس گفت: هدف میانی دشمن ایجاد اختلال در نظام تصمیم گیری ما و ایجاد اختلال در اراده اجتماعی ماست و با افزایش متغیرهای موثر بر تصمیم گیری ما می خواهد نتوانیم تصمیم درست بگیریم و می خواهد تصویری ناتوان از ما در ذهنمان ایجاد کند.
 
مهدیان گفت: یک نوع از نفوذ دشمن نفوذ جریاناتی است که کلا اعتقادتش غلط و فاسد است و فکر می کند غرب می تواند ما را نجات بدهد و وحدت به این معنی نیست که فقط ساکت بود بلکه باید اعتقادات را تعدیل داد تا به یک نقطه مشترک رسید.
 
مقاومت بازی دشمن را به هم می ریزد 
 
عبدالله گنجی کارشناس سیاسی نیز در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: تولید نارضایتی اجتماعی و اقتصادی راهبرد آمریکا برای رسیدن به اهداف و منافعش است. 
 
او با بیان این که دشمن می خواهد بین مردم و حاکمیت فاصله بیندازد افزود: میدان و میان این مبارزه قطعا مردم اند و مبارزه سر مردم است معنی این حرف این است که تمرکز دشمن روی مردم است و تمرکز دولت و حاکمیت هم باید روی مردم باشد و نباید گذاشت مسائل اقتصادی آنها را اذیت کند و باید نیازهای اساسی مردم به ویژه قشر ضعیف را حل کرد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°