امضای توافق نامه همکاری بنیاد شهید و وزارت صمت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:34 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۵۱۲۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
وزارت صنعت، معدن و تجارت(صمت) و بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور کمک به رونق تولید تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ا­ین توافقنامه با هدف اشتغالزاییِ مولدِ جامعه هدف بنیاد شهید به امضاء­ سید محمد علی شهیدی رئیس بنیاد شهید و رضا رحمانی وزیر صنعت رسید.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم امضای این توافقنامه با اشاره به جمعیت ۹۰ هزار نفری ایثارگران جویای کار گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در جهت تحقق شعار سال ۱۳۹۸ «رونق تولید» با هدف بهره‌مندی از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی برای کاهش و رفع بیکاری جامعه شاهد و ایثارگر جویای کار در صدد بهره مندی از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌هاست.

وزیر صنعت معدن و تجارت نیز در این مراسم با اشاره به توانمندی‌های مختلف جامعه ایثار گری در حوزه‌های مختلف از آمادگی این وزارت خانه بری ارائه خدمات در این خصوص به جامعه ایثارگی خبر داد. ­

رضا رحمانی بابیان اینکه آرزوی و تلاش ما بر این است که هیچ جوان ایرانی بیکار نباشد، افزود: این ورازتخانه­ هم اکنون پذیرای ۵۳۷۰ نفر از عزیزان ایثارگر در بخش‌های مختلف خود است که سرمایه‌ای بزرگ برای ما به شمار می‌آید­.

وی توجه به تولید داخلی، بهره گیری از ظرفیت‌های مهندسی در حوزه‌ها مختلف و تلاش برای تثبیت و رونق اشتغال را از مهمترین محور‌های حرکتی این وزارتخانه در شرایط اقتصادی فعلی برشمرد.

اهداف اصلی تفاهم نامه هم این موارد اعلام شده است:
- کمک به تأمین اشتغال ایثارگران با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود در دو دستگاه.
- کمک به اشتغال پایدار شاغلان کسب و کار‌های خرد، کوچک و متوسط و کارآفرینان تحت پوشش بنیاد در حوزه‌های مختلف با استفاده از ظرفیت‌های موجود.
- کمک به ساماندهی و توسعه کسب و کار‌های خرد کوچک و متوسط کارافرینان، استارتاپ‌ها و. مربوط به ایثارگران و ارتقاء نقش این عزیزان در توسعه اقتصادی کشور و تولید ملی.

اعتبار این تفاهم نامه ۳ سال است که از تاریخ امضاء و تبادل تفاهم نامه شروع می‌شود و با اعلام قبلی هر یک از طرفین قابل فسخ بوده در صورت انقضاء تفاهم نامه با توافق طرفین قابل تمدید است.

تعهدات بنیاد شهید هم شامل اطلاع رسانی و شناسایی ایثارگران متقاضی بهره مندی از خدمات مندرج در توافقنامه؛ معرفی ایثارگران متقاضی واجد شرایط به وزارتخانه؛ ارائه مشوق‌های ذیل ماده ۳۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران جهت کارفرمایان برای بکارگماری کارجویان تحت پوشش و همچنین هماهنگی به منظور بهره مندی از کاهش مالیات کارفرمایان واحد‌ها و کارگاه‌ها از طریق احتساب یکصدوپنجاه درصد (۱۵۰ درصد) حقوق پرداختی به ایثارگان جدیدالاستخدام بعنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی به مدت ۵ سال است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°