100 هزار پرستار در پویش ملی فشار خون بالا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:52 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۹۵۱۳۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
معاون پرستاري وزير بهداشت: در طرح پويش بسيج ملي فشار خون بالا در كشور، بيش از 100 هزار پرستار در يك هزار بيمارستان و 180 كلينيك و بيش از يك هزار پايگاه سيار ارائه خدمت مي كنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از روابط عمومي وزارت بهداشت؛ مريم حضرتي در جلسه هماهنگي بسيج ملي كنترل فشارخون بالا در معاونت پرستاري با تأكيد بر اهميت كنترل فشار خون افزود: حداقل 21 و 6 دهم درصد از جمعيت كشور مبتلا به فشارخون هستند كه 60 درصد آنها از فشارخون بالاي خود اطلاعي ندارند و زماني متوجه مشكل فشارخون بالاي آنان مي شويم كه دچار سكته هاي قلبي يا مغزي مي شوند.
وي  توانمندسازي مردم در خود مراقبتي از خود، تعيين فشار خون، ارايه آموزش، آگاه سازي و حساس كردن جامعه در كنترل و مراقبت و مديريت فشارخون را از اهداف اين طرح ملي برشمرد و گفت: بيش از 100 هزار پرستار، هر پرستار در يك نوبت به مردم ارائه خدمت خواهند كرد.
حضرتي با تأكيد بر استفاده از ظرفيت دانشجويان كارشناسي و كارشناسي ارشد در اجراي اين طرح گفت: در روز عيد سعيد فطر علاوه بر پرستاران، دانشجويان پرستاري و بسيج جامعه پزشكي و بسيج دانشجويي در بيش از يك هزار مصلاي برگزاري نماز عيد سعيد فطر در بيش از يك هزار شهر پايش و كنترل فشار خون انجام مي دهند.  
 معاون پرستاري وزير بهداشت با اشاره به راه اندازي بيش از هزار كلينيك بيماري هاي غير واگير در بيمارستان هاي كشور افزود: پرستاران و پزشكان در اين كلينيك ها خدمت ارائه مي كنند.
بسيج ملي فشارخون بالا، همزمان با روز جهاني فشارخون در 27 ارديبهشت، در سراسر كشور اجرايي خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°