دیدار سفیر سوریه با رئیس قوه قضاییه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:37 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۵۱۵۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
عدنان حسن محمود سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ایران با حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  حجت الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي در اين ديدار با تبريك حلول ماه مبارك رمضان، از مقاومت دولت و ملت سوريه در برابر هجوم نظامي آمريكا و صهيونيست‌ها كه به گفته او در نوع خود در تاريخ صد ساله اخير بي نظير بوده است، قدرداني و تصريح كرد: همه ملت‌هاي مسلمان بايد قدردان اين مقاومت ملت و دولت سوريه باشند.
رئيس قوه قضاييه افزود: ملت بزرگ ايران و دولت جمهوري اسلامي تحت زعامت مقام معظم رهبري (حفظه الله تعالي) همواره خود را در كنار ملت و دولت سوريه مي‌دانند و با رهنمودهاي حكيمانه رهبر معظم انقلاب در سال‌هاي سخت تلاش كرديم نهايت همكاري و مساعدت را با دولت و مردم سوريه داشته باشيم.
حجت الاسلام رئيسي با بيان اينكه ماهيت داعش در ابتدا براي بسياري از ملت هاي مسلمان در جهان روشن نبود، تصريح كرد: برخي دولت‌هاي منطقه اجازه نمي دادند كه ماهيت آمريكايي - صهيونيستي داعش روشن شود اما مقام معظم رهبري با بصيرت بالاي خود از ابتدا اعلام كردند كه جنس اين حركت، صهيونيستي و آمريكايي است و بعدها نيز خود آمريكا و رژيم صهيونيستي به خلق داعش و حمايت‌هاي خود از اين جريان، اذعان كردند.
رئيس قوه قضاييه با قدرداني از بشار اسد رئيس جمهوري سوريه و همه كساني كه با او تا آخر در خط مقاومت بودند، اظهار كرد: اميدواريم سوريه با تدبير آقاي اسد بتواند اقدامات لازم را براي جبران خسارت هاي وارده از اين جنگ و بازگرداندن شرايط اين كشور به قبل و همچنين ايجاد تمدني مبتني بر اعتقادات و باورهاي ملت سوريه و ساختن سوريه اي جديد مبتني بر مباني ديني و حركت جهادي انجام دهد و سوريه مانند گذشته در منطقه بدرخشد.
رئيس قوه قضاييه همچنين با تاكيد بر اهميت روابط صميمانه و دوستي نزديك جمهوري اسلامي ايران و سوريه گفت: در بخش قضايي و حقوقي نيز بنا داريم به نحوي با كشور سوريه همكاري كنيم و در اين عرصه به تبادل تجربيات از طريق دانشگاه علوم قضايي و حوزه بين الملل دستگاه قضايي بپردازيم. در اين راستا مي‌توان به ايجاد بورسيه هاي تحصيلي و همچنين برگزاري نشست‌هاي حقوقي با حضور نخبگان و صاحبنظران دو كشور در تهران و دمشق اشاره كرد. قطعا اين ارتباط حقوقي و قضايي مي تواند زمينه ساز همكاري هاي بيشتر در ساير حوزه ها باشد و اميدواريم با پيگيري هاي جنابعالي و همكاران و همچنين اقدامات آقاي دكتر لاريجاني رئيس ستاد حقوق بشر ايران و بخش‌هاي بين الملل دستگاه قضايي جمهوري اسلامي اين همكاري‌ها محقق شود.
رئيس قوه قضاييه افزود: سوريه در شرايط بسيار حساسي قرار دارد و در موقعيت تثبيت و تحكيم قدرت دولت و حاكميت ملي خود است. اكنون صداي آخرين نفس هاي جريان تكفيري و همچنين نااميدي آمريكا و استيصال رژيم صهيونيستي به گوش مي‌رسد و بايد سوريه اين گام مهم را به خوبي بردارد. اميدواريم خداوند به همه دولتمردان و ملت سوريه توفيق دهد كه بتوانند در اين مسير به خوبي گام بردارند و به توسعه روابط ايران و سوريه نيز كمك كنند.
 
عدنان حسن محمود سفير سوريه در تهران نيز در اين ديدار با تبريك حلول ماه مبارك رمضان به مردم، مقام معظم رهبري و دولت جمهوري اسلامي، شخصيت رئيس دستگاه قضايي را يك شخصيت ديني و حقوقي دانست و با تبريك انتصاب آيت الله رئيسي به عنوان رئيس قوه قضاييه جمهوري اسلامي گفت: اميدواريم اين ديدار فرصتي براي تقويت روابط راهبردي دوجانبه ميان ايران و سوريه باشد زيرا معتقديم ملت و دولت ايران و سوريه ارزش هاي واحد و يكساني دارند و هم اكنون نيز جريان مقاومت توانسته است اين دو كشور را هر چه بيشتر به يكديگر نزديك كند تا دوشادوش يكديگر در برابر سلطه گري هاي استكبار و در رأس آنها آمريكا تلاش كنند.
وي افزود: دستاوردهايي كه تاكنون دولت سوريه داشته، دستاوردهاي مشترك با ايران و جبهه مقاومت بوده و پيروزي هاي سوريه در واقع پيروزي هر جرياني است كه با استبداد و خودكامگي در جهان مبارزه مي كند.
عدنان حسن محمود ادامه داد: حقايق موجود ثابت مي كند كه مقاومت در برابر تروريسم تكفيري و توطئه هاي آمريكا در منطقه توانسته اين پروژه هاي شوم را به شكست بكشاند و ما حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي ايران را از عوامل اصلي شكست تكفيري‌ها در منطقه مي‌دانيم.
سفير سوريه در تهران با بيان اينكه آمريكا و اذناب منطقه‌اي آن در حال تكرار اشتباهات خود در منطقه هستند، با ابراز اطمينان نسبت به شكست خوردن اين اشتباهات و محاسبات غلط، خاطرنشان كرد: عزم و اراده منطقه و ملتهاي آن بر مقابله با توطئه ها و پروژه‌هاي دشمنان استوار است و قطعاً اين توطئه‌ها محكوم به شكست است.
وي گفت: همواره در نشست هاي سفراي خارجي مقيم در تهران اين نكته را گوشزد كرده ام كه جمهوري اسلامي الگوي مناسبي در جهان براي مبارزه با خودكامگي عرضه كرده و همواره تهديدها را به فرصت تبديل ساخته است تا بتواند به مردم خود و همچنين مردم جهان خدمت رساني كند.
حسن محمود، تحريم‌هاي يك جانبه و غيرقانوني آمريكا عليه ايران و سوريه را ناقض همه موازين و ساز و كارها و مقررات بين المللي دانست و تصريح كرد: راهبرد ما در سوريه تحت هدايت هاي آقاي بشار اسد رئيس جمهوري اين كشور تقويت همكاري با ايران و جبهه مقاومت براي مقابله با پروژه‌هاي جهان استكبار در منطقه است.
سفير سوريه در تهران همچنين با استقبال از پيشنهاد رئيس دستگاه قضايي براي همكاري هاي حقوقي و قضايي دو كشور، گفت: ما به دنبال عينيت بخشي و ملموس ساختن تعامل دو كشور در همه ابعاد هستيم و اميدواريم كه به همگرايي بيشتر اقتصادي، سياسي، فرهنگي و ... دست يابيم‌.
محمود با تاكيد بر ضرورت تقويت هرچه بيشتر رابطه دو كشور، بار ديگر از جمهوري اسلامي بابت حمايت هايش از ملت و دولت سوريه و بويژه شخص مقام معظم رهبري كه به تقويت جبهه مقاومت و مقابله با توطئه هاي دشمن پرداختند، قدرداني كرد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°