اشتغال و محرومیت زدایی، اولویت های بسیج سازندگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:11 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۶۹۵۱۶۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور: تلاش سازمان بسیج سازندگی بعنوان یک نهاد تسهیل گر، رونق تولید و ایجاد اشتغال به کمک 11 هزار جهادگر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  محمد زهرایی در نوزدهمین سالروز تشکیل بسیج سازندگی در گفتگو با 18:30 گفت: ماموریت اصلی بسیج سازندگی ساماندهی و  سازماندهی گروههای جهادی و جوانان برای کمک به سازندگی کشور است.
 رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: مفتخریم 22 گروه متخصص سازمان بسیج سازندگی مانند روزهای نخست انقلاب اسلامی امروزه فعال و باعث انسجام بخشی بین مردم هستند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به طرح اعتلای جهادگران گفت: جهادگران به انتخاب خود سه تا 5 سال در مناطق محروم به فعالیت می پردازند.
او در قالب ساماندهی گروههای جهادی از شناسه دار شدن و بیمه آنان خبر داد و گفت: گروههای جهادی در مناطق مختلف به توسعه گروههای جدید محله محور نیز تلاش می کنند.
17  اردیبهشت نوزدهمین سالروز تشکیل بسیج سازندگی است 
زهرایی از کمک به دولت بعنوان ماموریت دوم سازمان بسیج سازندگی نام برد و افزود: سازمان بدون هیچ گونه چشم داشتی در امتداد دولت و مردم برای کاستن از هزینه های تمام شده به دولت و اجرای پروژه های مختلف کمک می کند. 
وی با تاکید بر کمک به دولت در اجرای پروژه‌های عام المنفعه و زود بازده افزود: ما در پروژه های بزرگ شرکت نمی کنیم بلکه در طرح های زیر 100 میلیون تومان و کاملا مردمی حضور داریم علاوه بر این در پروژه هایی که انجام آن سخت و در نقاط صعب العبور است شرکت می کنیم.
او به قانون بسیج سازندگی مصوب مجلس اشاره کرد و افزود: محرومیت زدایی در روستا ها و مرتبط به آب و اشتغال را به جد پیگیری می کنیم.
محمد زهرایی با بیان اینکه سازمان جهاد سازندگی متولی محرومیت زدایی نیست، افزود: بسیج سازندگی در کنار دولت داوطلبانه به مردم بعنوان ماموریت سوم کمک می کند.
زهرایی گفت: با کمترین هزینه ها و با اجرای پروژه های نسبتا کوچک در مسیر محرومیت زدایی به دولت کمک می کنیم. 
 رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: ۵ هزار و ۲۰۷ گروه جهادی این سازمان در مناطق سیل زده کشور مشغول فعالیت اند. 
او به توانمند سازی مردم در استفاده از ظرفیت های مردمی و روستایی اشاره کرد و گفت: حلقه مفقوده کارگاههای کوچک این است که به گروههای بزرگتر شبکه ای تبدیل شوند.
محمد زهرایی از شناسایی 435 قطب شهرستانی و روستایی در صنایع تبدیلی خبر داد و افزود: راهکارهای بسیج سازندگی برای کمک به باغداران و کشاورزانی که هرسال گرفتار دلال و کسادی بازار می شوند در صنایع تبدیلی به بهترین شکل استفاده می شوند.
او گفت: تاکنون 170 هزار کارگاه اقتصاد مقاومتی راه اندازی شده است.
سرهنگ زهرایی گفت: هدف ما فقط ایجاد اشتغال نیست بلکه اهداف فرهنگی و اجتماعی را هم در کنار اهداف اقتصادی دنبال می کنیم.
 رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور از راه اندازی 40 هزار پروژه در 40 سالگی انقلاب اسلامی نام برد و افزود: قصد داریم قطب های اقتصادی را در رفع محرومیت زدایی استفاده کنیم.
وی از تجربه گروههای جهادی در زلزله کرمانشاه و استفاده از آن در حادثه سیل اخیر در مناطق غربی کشور خبر داد.
زهرایی گفت: ما به همه عرصه های اقتصادی واشتغال زا ورود نمی کنیم. اولویت ها سازمان جهادسازندگی بیشتر در امنیت غذایی در محصولات کشاورزی، باغی و ماکیان خلاصه می شود.
وی افزود: هدف ما به رونق تولید در ماندگاری مردم در روستا و کمک به مهاجرت معکوس است.
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°