بلوف هزار تنی بولتون در تهدید ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:12 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۶۹۵۱۸۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
روزنامه فرانكفورتر آلگماينه تهديد آمريكا ضد ايران با ناو آبراهام لينكلن را بلوف هزار تني بولتون خواند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 اين روزنامه نوشت: ناوهاي هواپيمابر آمريكا اصولا به عنوان نماد قدرت آمريكا شناخته مي شوند و هر گاه واشنگتن آنها را به حركت در مي آورد مي تواند طرف مقابل را به وحشت بيندازد اما در این مورد باید گفت که احتمال موفقیت آمریکا ضعیف است.
 
آمريكا 11 فروند از اين ناوهاي 100 هزار تني را در اختيار دارد كه ميلياردها يورو قيمت آنهاست.
 
اين روزنامه به سخنان "جان بولتون" اشاره كرده است كه يكشنبه گذشته گفت: ناو لينكلن راهي خاورميانه خواهد شد در عين حال فرانكفورتر آلگماينه اين سوال را پرسيده است كه آيا سخنان بولتون بر روي تهران اثري خواهد گذاشت؟
نويسنده مقاله پاسخش به اين سوال منفي است و براي آن دو دليل را ذكر مي كند.
اول آنكه دولت ترامپ در گذشته نيز نشان داده است كه تهديدهاي ترامپ اصولا با عمل همراه نيست به طوريكه وقتي بحران كره شمالي در سال 2017 تشديد شد، ترامپ اعلام كرد ناو هواپيما بر كارل وينسون را به آب هاي ساحلي ژاپن اعزام خواهد كرد.
اين در حاليست كه وينسون و ناوهاي جنگي ديگر در آن زمان در مسير مخالف در حركت بودند تا در رزمايشي در اقيانوس هند مشاركت كنند يعني چيزي حدود 3500 مايل آن سوتر از جزيره كره و دليل ديگر نيز اينكه حضور ناوهاي آمريكايي در آبهاي ساحلي ايران تازگي ندارد و شواهد نشان مي دهد كه ناو هواپيمابر لينكلن از قبل در مسير خليج فارس بوده است.
 
به نوشته روزنامه فرانكفورتر آلگماينه اين ناو براي ماموريت در آب هاي خاورميانه، آسياي مركزي و شرق آفريقا اعزام شده است و در حال حاضر نيز ناو ديگري از آمريكا در خليج فارس حضور ندارد بنابراين حتي اگر حرف هاي جان بولتون را جدي بگيريم به اين معناست كه ناو لينكلن ماموريت خود را به آب هاي نزديك ايران تسريع بخشيده است.
 
علاوه بر اينكه جابجايي نيروهاي هوايي آمريكا مانند نيروي دريايي آن امري عادي تلقي مي شود. 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°