اعلام تصمیم ایران در مورد کاهش تعهداتش در قبال برجام، چهارشنبه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:23 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۵۱۸۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
خبرگزاری جمهوری اسلامی:
در پی بدعهدی ها و خروج یکجانبه آمریکا از برجام، ایران تصمیم خود برای کاهش تعهداتش از این معاهده بین المللی و متزلزل کردن یکی از پایه های مهم توافق هسته ای را به 5 کشور اعلام خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این موضوع از سوی سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه به سفیران 5 کشور (انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه و چین) اعلام خواهد شد. این سفیران به وزارت امور خارجه دعوت می شوند و درجلسه ای این موضوع اعلام می شود.
همچنین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، فردا نامه ای به سران 5 کشور ارسال می کند و به طور مشخص تاکید خواهد کرد که ایران چقدر در موضوع برجام خویشتنداری کرده اما فرصت ها از دست رفته است و طرف مقابل نتوانسته به تعهداتش در برجام عمل کند به طوریکه برای ایران راهی به جز کاهش تعهداتش نیست.
نامه رئیس جمهوری محتوایی سیاسی دارد و در تکمیل آن محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در نامه ای به فدریکا موگرینی هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، جزئیات فنی و حقوقی کاهش تعهدات ایران را اعلام خواهد کرد. 
متن کامل این نامه ها جزو اسناد محرمانه کمیسیون مشترک برجام خواهد بود اما خبر آن منتشر خواهد شد. 
به طور مشخص درخواست ایران بازگشت شرایط در زمینه بانکی و نفتی به بیش از خروج آمریکا در اردیبهشت ماه سال 97 است.
فاصله مرحله اول تا دوم، 2 ماه خواهد بود که اگر اقدامات جدید از سوی طرف مقابل صورت گیرد، ایران به شرایط قبل باز خواهد گشت.
 
 


 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°