داروهای ضد سرطان داخلی فرقی با مشابه خارجی آنها ندارند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:54 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۵۳۹۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
دکتر کبریایی زاده با بیان این که داروهای ایرانی همه آزمایش های لازم را گذرانده و تایید شده اند افزود: داروهای ایرانی معادل داروهای خارجی است و هیچ فرقی با آنها به لحاظ تاثیرات درمانی ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  رئیس کارگروه توسعه داروهای پیشرفته ستاد زیست فناوری در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر درباره ارزان بودن داروهای ضد سرطان ایرانی به نسبت داروهای خارجی گفت: دلیل این که قیمت داروهای ایرانی 5 تا 10 درصد قیمت داروهای اصلی خارجی است این است که ما کشور ژنریک هستیم و کپی مولکول های اصلی را انجام می دهیم و دارو را می سازیم و هزینه کشف مولکول ها را مانند کشورهای خارجی نداریم.   
کبریایی زاده گفت: داروی سورافینپ برای درمان سرطان های کبد و کلیه کاربرد دارد که از داروهای گران قیمت در دنیا به شمار می رود و سالانه برای واردات این دارو مبلغی در حدود ۶ و نیم میلیون دلار ارز از کشور خارج می شود که با تولید این دارو در داخل توانستیم چیزی نزدیک به ۶ میلیون و  ۲۰۰ هزار دلار صرفه جویی ارزی برای کشور داشته باشیم.
 
داروهای ضد سرطان داخلی فرقی با مشابه خارجی آنها ندارند 

رئیس هیئت مدیره شرکت دارویی داکفا (شرکت دارویی باران و شرکت البرز فارمد)در مورد تولید داروی رگورافنیپ که دارویی برای درمان سرطان روده و کبد است گفت: هر بسته ۲۸ عددی این قر ص نزدیک به ۶ هزار دلار قیمت داشته که به علت بالا بودن قیمت این دارو به کشور وارد نمی شد و در حال حاضر قیمت تولید این دارو ۱۰ %  قیمت نمونه خارجی آن است.

کبریایی زاده با بیان اینکه شرکت باران چهارمین تولید کننده این دارو در دنیاست گفت: این شرکت با سرمایه ۳۰۰ میلیارد ریالی از سال ۹۲ فعالیت داروهای ضد سرطان را آغاز و با این دو دارو تاکنون ۶ دارو را به بازار عرضه کرده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت دارویی داکفا با اشاره به برنامه ریزی برای  صادارات به کشورهای افریقایی، اسیایی و امریکای جنوبی، افزود : رگورافنیپ پنج درصد قیمت نمونه خارجی و سورافنیب ۱۰ درصد قیمت نمونه خارجی میزان نیاز کل کشور را تامین می کند.

وی اضافه کرد: این دو دارو در شرکت دارویی باران تولید شده که این شرکت از سال ۹۲  با سرمایه بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان راه اندازی و تا کنون ۶ داروی ضد سرطان را وارد بازار کرده است .

کبریایی زاده از تولید دو دارویی آمپاگلی فلوزین و داپاگلی فلوزین که برای درمان بیماران دیابتی است نیز خبر داد و گفت: این دو دارو برای درمان بیماران دیابتی کتترل وزن بیمار دیابتی و کاهش ریسک مرگ و میر این بیماران است که قیمت تولید شده این دارو در داخل کشور با  نمونه وارداتی آن قابل مقایسه نیست.

داروهای ضد سرطان داخلی فرقی با مشابه خارجی آنها ندارند 
 
حمیرضا اینانلو، معاون اداره کل نظارت بر دارو نیز با تاکید بر بررسی کیفی مواد دارویی و خطوط تولید داروها و رعایت کامل همه استانداردهای جهانی در تولید هر نوع دارو در کشور گفت: ما ظرفیت خوبی برای صادرات دارو به کشورهای همسایه داریم و بازر 400 میلیونی همسایگان می تواند مقصد داروهای تولید داخل باشد و از این فرصت باید استفاده کرد به هر حال در خاورمیانه ما از پیشتازان تولید دارو با تکنولوژی بایولوژیک و بایو تکنولوژیک هستیم. 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°