گسترش طرح «با قرآن در رمضان»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:11 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۹۵۶۴۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
در ماه مبارک رمضان امسال، طرح "با قرآن در رمضان" بیشتر از سال گذشته که هزار پایگاه بود گسترش می‌یابد تا مردم در این ماه حداقل یک ختم قرآن داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رئيس سازمان دارالقرآن گفت: اعزام گروه هاي قرآني به مناطق سيل زده از ديگر اقدامات ما در ماه مبارك رمضان است ضمن اينكه با استفاده از ظرفيت ستادهاي نمازجمعه اقدام به جمع آوري قرآن هاي اضافه مردم كرده ايم تا پس از جمع آوري و دسته بندي، آنها را به مناطق محروم ارسال كنيم.
 
مهدي قره شيخلو با اشاره به اينكه سازمان دارالقرآن در سال گذشته توفيقات خوبي در زمينه فعاليت هاي قرآني داشته است، گفت: 80 درصد فعاليت هاي پيش بيني شده اجرا شده كه در ميان آنها برگزاري دوره هاي آشنايي با سبك زندگي (نزديك به 160 كارگاه و توليد 7 كتاب) از دوره هاي موفق بود كه امسال بنا داريم دوره هاي جديدي براساس محتواها و كتاب هاي توليد شده در اين زمينه برگزار كنيم.
 
رئيس سازمان دارالقرآن از برپايي چهاردهمين دوره آزمون هاي حفظ تخصصي قرآن خبر داد و افزود: قرار است در سال جديد به برگزاري حفظ عمومي قرآن اقدام كنيم زيرا خيلي از حافظان به صورت تخصصي حفظ نمي كنند بنابراين در زمان شركت در آزمون موفق به اخذ مدارك حفظ تخصصي نمي شوند و ما بنا گذاشتيم كه اگر محور فقط حفظ قرآن باشد جهشي در جهت عموميت حفظ قرآن داشته باشيم.
 
قره شيخلو به توليد محتواي آموزشي الكترونيكي و غيرحضوري از سال گذشته اشاره كرد و گفت: 4 بسته آموزشي توليد شده است كه در ماه مبارك رمضان رونمايي مي شود و قصد داريم اين توليدات را به 20 بسته محتوايي برسانيم.
 
وي افزود: خيلي از مردم شرايط حضور در كلاس ها را ندارند و با توليد اين محتواهاي آموزشي قرآني در بخش هاي مختلف از جمله پرسمان قرآني، حفظ، مفاهيم و سبك زندگي مي توانيم آموزش ها را در دسترس تر كنيم.
 
قره شيخلو افزود: در حوزه پيش دبستاني نيز 18 جلد كتاب براي بچه هاي پيش دبستان توليد كرده ايم كه اگر تبديل به فضاي مجازي شود اين آموزش ها به سنين كمتر تسري مي يابد و با اختيار قرار دادن بسته آموزشي، نسل نوجوان و جوان نيز از آن بهره مند مي شوند و هر چند اين فعاليت ها پرهزينه است اما اميدواريم با اختصاص بودجه 10 ميلياردي امسال برنامه هاي درنظر گرفته را عملياتي كنيم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°