هر هفته 10 هیئت علمی خارجی به ایران سفر می کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:25 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۶۹۵۷۳۴
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
قائم مقام وزیر علوم گفت: تبادل و همکاری علمی ما با جهان یکطرفه نیست و هم دانشمندان ما در سمینارها و کنفرانس های جهانی شرکت می کنند و هم دانشمندان خارجی با سفر به ایران در کنفرانس ها و کارگاه های علمی کشور حضور می یابند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   حسین سالار آملی در گفتگوی 18:30 دقیقه شبکه خبر گفت: در سال 1397،  2 هزار و 168 نفر از دانشمندان و اعضای هیئت علمی دنیا به ایران آمده اند که بیشتر برای شرکت در کارگاهها و سمینارها و کنفرانس های علمی و بعد آموزشی است و بسیار از این دانشمندان راهنمایی دانشجویان ما را بر عهده دارند و یا پروژه ای مشترک را با دانشمندان ما اجرا می کنند. 
 
این مسئول دولتی درباره انجام گرفتن طرح های عامی و مشترک با دانشمندان خارجی گفت: هم اکنون 466 پروژه جاری بین دانشمندان ایران و خارجی در حال اجرا است که محورهای کلان این پروژه ها را معاونت پژوهشی وزارت علوم تدوین می شود و زیر نظر دانشگاه های مادر کشور نیز روند اجرایی آن انجام می پذیرد.  
 
هر هفته 10 هیئت علمی خارجی به کشور می آید 
 
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با اشاره به اعزام یک هزار و 22 نفر از اعضای هیئت علمی به سمینارها و کنفرانس های بین المللی گفت: هدف از این کار دستیابی به علوم و فناوری روز دنیاست و نیز ارائه دانش و مقالات علمی در این سمینارهاست تا در معرض محک جهانی قرار بگیرد. 
 
سالار آملی با اشاره به حضور دانشگاه های کشور در فهرست برترین های جهان افزود: ما حدود 2 درصد علم دنیا را تولید می کنیم و به 98 درصد علم تولیدی در جهان نیاز داریم. 
 
 

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°