ماجرای یک سوءتفاهم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:24 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۵۹۰۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت از اظهاراتش درباره مهاجران افغانستانی برداشت اشتباه صورت گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سید عباس عراقچی با بیان اینکه موضوع اظهاراتش درباره مهاجران افغانستانی، یادآوری و تاکید بر مسئولیت کشورهای اروپایی در قبال آنهاست، اظهار داشت: بحث مهاجرین و پناهندگان یک بحث بین المللی است و مدیریت و تامین هزینه های مربوط به آن نیز یک مسئولیت بین المللی به شمار می رود.

‎معاون وزارت امور خارجه افزود: کشورهای غربی مسبب بسیاری از مصیبت های مردم افغانستان هستند و باید وظیفه و مسئولیت خود را در قبال آنها انجام دهند.

معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا حاضر به عذرخواهی از مهاجرین افغانستانی هستید، گفت: ما دست این عزیزان را هم می بوسیم، بحث عذرخواهی مربوط به زمانی است که حرف اشتباهی گفته شده باشد اما اصلا روی صحبت ما با این عزیزان نبود.
عراقچی افزود: ملت ایران نزدیک به 40 سال است که بر اساس وظیفه اسلامی، انسانی و بین المللی میزبان این عزیزان بوده و آنها نیز در عرصه های گوناگون مانند دوران دفاع مقدس و مبارزه با تروریست های تکفیری حضور داشته اند و نقش مهمی نیز در جامعه ما و عرصه های اقتصادی و عمرانی دارند.
معاون وزیر امور خارجه گفت: مهاجران افغانستانی سال هاست که به شکلی بسیار دوستانه و برادرانه زندگی شرافتمندانه ای در ایران داشته و دارند و حرفی که ما می زنیم و مسئولیت اروپائیان را یادآور می شویم در حقیقت برای کمک به مهاجران بهبود شرایط آنهاست.

 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°