خاستگاه فرهنگ تماشاگران؛ پشت میز مسئولان یا روی سکوها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:19 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۵۹۸۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
سرمربی سابق تیم ملی فوتسال معتقد است با مدیریت صحیح می توان مانع بروز ناهنجاری ها در فوتبال شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حسین شمس در برنامه نبض ورزش جمعه شب، با اشاره به حوادث اخیر پیش آمده در ورزشگاه ها، به ویژه دیدار پرسپولیس و سپاهان اظهار داشت: در همین هفته های گذشته سیل 28 استان را درگیر کرد و خسارت هایی بوجود آورد اما می بینیم که آمار مصدومان این حوادث طبیعی کمتر از تعداد آسیب دیدگان یک مسابه فوتبال است.
 
سرمربی سابق تیم ملی فوتسال گفت: همانطور که قابل پیش بینی است در چنین مواقعی وزیر محترم ورزش می گوید که دیگر اجازه نخواهیم داد این اتفاقات تکرار شود، اما کسی نمی پرسد که چرا قبلا برنامه های مد نظرتان را اجرا نکردید تا حادثه قبلی رخ ندهد.
 
شمس با بیان اینکه برخی از اتفاقات بازی پرسپولیس و سپاهان بی سابقه بود، گفت: تاکنون سابقه نداشته که در یک ورزشگاه تماشاگران به پلیس اهانت کنند، در حالی که ما دیدم که اوباش حتی با ماموران نیز درگیر شدند و تعدادی از آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
 
وی افزود: باید با این اوباشگری ها مقابله کرد و در درجه اول وظیفه فدراسیون فوتبال است که فضا را مدیریت کند، چراکه یک هفته بعد از آن بازی، دیدار تراکتورسازی برگزار شد و خون از دماغ کسی نیامد، چون از قبل اوضاع مدیریت شده بود.
 
حضور پلیس مخفی در میان تماشاگران یکی از اقدامات پیشنهادی شمس برای کنترل تماشاگران و مهار اوباش بود.
وی همچنین دخالت افراد غیر ورزشی به ویژه سیاسیون در فوتبال را از عمده ترین مشکلات این ورزش در کشور دانست و گفت: متاسفانه هرکسی به خود اجازه می دهد که در امور فوتبال دخالت کند و این امر در دوره مدیری تاج به اوج خود رسیده است.
 
شمس گفت: به عنوان نمونه می بینیم که در یکی از شهرهای شمالی تعدادی از اوباش داور مسابقه را کتک می زنند و متاسفانه رئیس شورای شهر آنجا می گوید من دست کسانی که داور را زدند می بوسم!
 
سرمربی سابق تیم ملی فوتسال با انتقاد از سکوت مسئولان فدراسیون فوتبال در قبال این اظهارات گفت: اگر آقای تاج در اعتراض به این سخنان استعفا می داد روا بود.
 
زمان آبادی، معاون فرهنگی فدراسیون فوتبال نیز با بیان برخی از اقدامات صورت گرفته در فدراسیون برای بهبود شرایط سکوها گفت:نباید بار اضافه روی دوش فوتبال بگذاریم و همان توقع پهلوانی که در فرهنگ ما از کشتی وجود دارد، از فوتبال بخواهیم.
 
 
زمان آبادی افزود: باید هیجان فوتبال را به رسمیت بشناسیم و بدانی اینکه افراد بیایند مثل سینما بنشینند و آرام و ساکت بروند، در فوتبال نمی شود.
معاون فرهنگی فدراسیون فوتبال افزود: اکنون وضعیت نسبت به سال های قبل بهتر شده و با اجرای برنامه ارتقای فرهنگ تماشاگران می توان اوضاع را بهتر کرد.
زمان آبادی گفت: در سال های قبل در هر مسابقه ما باید خسارات شرکت واحد و برخی از بانک ها را می دادیم، چون تماشاگران قبل و بعد از بازی شیشه های اتوبوس ها را می شکستند و گاهی به مغازه ها و بانک ها و خودروهای مردم آسیب می زدند.
 
وی افزود: اکنون اینگونه نیست و اوضاع بهتر شده و لازم است که ما هیجانات را مدیریت کنیم.
 
زمان آبادی درباره علت بی حاشیه بودن بازی تراکتورسازی و پرسپولیس گفت: در این بازی اصلا پرسپولیسی ها به ورزشگاه تبریز نرفتند و آن چند نفری هم که وارد شده بودند آنقدر کم بودند که به چشم نیامدند.
 
 
مهدی هژبری، نویسنده ورزشی نیز با انتقاد از مثال تماشاگران سینما، گفت: اگر به همان تماشاگران آرام سینما بگوییم اتومبیلشان را 2 کیلومتر آنطرف تر پارک کنند و در مسیر رسیدن به صندلی 3 بار به حالت تحقیر آمیز چک و تفتیش شوند، یا اینکه علاوه بر شرایط نامناسب بلیت فروشی آنها را 8 ساعت روی صندلی ها بنشانیم در بوفه ها ساندویچ بی کیفیت 5 هزار تومانی را 50 هزار تومان بفروشیم او هم با خشونت رفتار می کند و موقع رفتن به صندلی ها لگد می زند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۸°