از ایران توقع تسلیم شدن نداشته باشید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:37 - سه‌شنبه 30 دی 1399
کد خبر : ۶۹۶۰۴۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
دیپلمات سابق امریکایی؛
معاون اسبق وزارت خارجه امریکا دولت ترامپ را بسیار ناتوان تر از آن دانست که بتواند ایران را مجبور به تسلیم کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  مایکل هیل فوکس، معاون اسبق وزیر امور خارجه امریکا در مقاله ای در گاردین نوشت دولت امریکا هرکار ممکن را برای تحریک ایران انجام داده اما تلاش می کند تقصیر را به گردن ایران بیاندازد.

وی با بیان اینکه هیچکس نباید از ایران توقع بازگشت به عقب داشته باشد، نوشت: یک سال پیش، ترامپ، ایالات متحده را از توافقنامه ای که با موفقیت توانسته بود فعالیت های هسته ای ایران را متوقف کند، خارج کرد و با این کار فیوز یک بحران بالقوه را روشن کرد.

این رفتار ترامپ در شرایطی بود که ایران به تمام تعهداتش عمل کرده و آژانس بین المللی انرژی اتمی و حتی دولت امریکا نیز پایبندی ایران را بارها تائید کرده اند.

این دیپلمات امریکایی می افزاید:  به هر حال ترامپ دکمه را فشار داده و حالا تلاش می کند تا به همه چیز سرعت دهد و با تحریم بانک ها و شرکت های حمل و نقل و .. اقتصاد ایران را تضعیف کند، اما در عرصه دیگر، دولت ترامپ می کوشد ایران را مقصر جلوه داده و بهانه هایی برای افزایش فشارهایش بیان کند.

بولتون علت اعزام ناو به منطقه را دریافت نشانه های نگران کننده از جانب ایران عنوان کرد و مایک پمپئو نیز همین کلی گویی های بدون مصداق را تکرار می کند اما آنها متوجه نیستند که با این رفتار در حقیقت به ایران کمک می کنند تا دلیل و انگیزه قدرتمندی برای ازسرگیری فعالیت های هسته ای اش داشته باشد.
دولت امریکا در حالی از تشدید تهدید بودن ایران می گویند که جمهوری اسلامی بی هیچ کم و کاستی به تعهداتش عمل کرده است و اکنون کشورهای دیگر را بر سر دوراهی بین ایران و امریکا قرار داده و اعلام کرده است که اگر امضا کنندگان توافقنامه، به تعهداتشان عمل نکنند ظرفیت های هسته ای اش را افزایش خواهد داد.

این در شرایطی است که ترامپ متحدانش را بارها ناامید کرده و کشورهایی چون ژاپن، کره جنوبی، چین و هند از دستورات  و شروط امریکا خسته شده اند.

این مقام سابق امریکایی مقاله خود را با اشاره به بی اعتباری شدید طرفداران مذاکره با امریکا در داخل ایران پایان داده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۲°