تخلف افراد در سایت های آگهی دهنده رصد می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۶۹۶۱۱۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ تاکید کرد: رصد پلت فرم ها و سایت های آگهی دهنده در جهت پاکسازی مجرمین از وظایف پلیس است و این کار با هدف تفکیک افراد سالم و متخلف برای برقراری نظم عمومی با نظارت کامل انجام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تورج کاظمی رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی 18.30 شبکه خبر گفت: درفضای مجازی تشخیص دلالان از افرادی که به صورت سالم فعالیت دارند مشکل است که این شناسایی بیشتر متوجه مدیران سایت هاست که امنیت جامعه را به وضع مطلوب برسانند. 
 
او افزود: هر ارگان و سازمانی که اطلاعات را به فضای مجازی برده است مسئول امنیت آن حوزه است و متولیان مسئول برقراری امنیت هستند و مکلف هستند مجرمین را به مراجع معرفی کنند.
 
تخلف افراد در سایت های آگهی دهنده رصد می شود 
کالظمی گفت: به دلیل اینکه مقراررات در اختیار مدیران است بنابراین غیر از مدیران پلت فرم ها نمی توانند امنیت را برقرار کنند. او افزود: بر اساس خدماتی که این افراد ارائه می دهند جامعه استفاده می کند.
 
او افزود: غیر از حوزه کلان خودرو و ملک در حوزه های خرد نیز مشکلاتی وجود دارد و سو استفاده های فراوانی شده است. در این زمینه دهها هزار پرونده در پلیس فتا در حال رسیدگی است که بیشتر به قشر ضعیف جامعه می شود. 
 
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ درباره اقدامات پلیس گفت: ما در حال رصد هستیم و هدف این است که بتوانیم افرادی که فعالیت سالم دارند و افراد متخلف را شناسایی و تفکیک کنیم.
 
افراد خاطی به مرور شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می شوند اما به دلیل ارائه اطلاعات اندک از سوی کاربران نیاز به همکاری بیشتر مدیران سایت هاست.
 
او افزود: پنهان بودن سایت ها و اطلاعات نیاز به همکاری بیشتر مدیران با پلیس فتا برای پایش و رصد بیشتر است. 
 
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ درباره حذف قیمت ها از سایت ها و برگشت دوباره قیمت گذاری گفت: راهکاری که بصورت آزمایشی و موقت می توانستیم استفاده کنیم حذف قیمت گذاری در سایت ها بود تا به راهکار مشخص برسیم که هنوز به راهکار معین و مشخصی برای تشخیص و تفکیک نرسیده ایم. 
 
او گفت: برای کنترل قیمت ها به دنبال راهکار مشخص برای کنترل پلت فرم ها هستیم تا از این سایت ها به نحو مطلوب استفاده شود.
 
 کاظمی گفت: برطرف کردن مشکل پلت فرم ها فقط به عهده شخص ارائه دهنده خدمات و مدیران است بنابراین پلت فرم باید افراد را معرفی کند.
 
اشکال اساسی این است که مدیران پلت فرم ها امکان معرفی اطلاعات افراد را ندارند بنابراین به همان اندازه که پلت فرم ها برای مدیران سود دهی دارد وظیفه دارند نفرات را شناسایی و احراز هویت انجام دهند.
 
پلیس درباره قیمت گذاری راهکاری ندارد و کارشناسی از راه دور امکان پذیر نیست.
 
رضا الفت‌نسب سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی گفت: پلت فرم ها با توجه به ماهیت به هرشخصی اجازه می دهند که افراد محصولات خود را معرفی کنند اما می توانیم از تعداد ورود افرادی که قیمت ها را تغییر می دهند جلوگیری کرد.
 
او گفت: نزدیک به 3 هفته است که بازار خودرو ملتهب شده و بازار مسکن نیز بی تاثیر از دلالی ها نبوده است بنابراین نبود ماشین به دلیل ورود قطره چکانی موجب ورود دلالان به این بخش شده که قیمت ها را بالا برده است و به دلیل اینکه قیمت ها بر اساس دلالی ها انجام می شود موجب التهاب بازار شده است.
 
نقش منفی دلالان در سایت های اینترنتی 
برای انجام آگهی اول باید شماره ملی را ارائه داد و شماره موبایل نیز با شماره ملی تطبیق داده می شود بعد فرد می تواند محصول را به صورت اینترنتی معرفی کند البته این کار در سایت دیوار به صورت اختیاری انجام می شود. 
 
درباره خودرو اگر شماره شاسی در اختیار باشد می توان اصالت خودرو را تشخیص داد که این به واقعی بودن محصول و آگهی کمک بیشتری می کند.
 
اگر دیتا به صورت وب سرویس اعلام شود تعداد آگهی هایی که اصالت ندارند کاهش خواهد یافت. 
 
او گفت: دلالی ها خارچ از سیستم پلت فرم ها انجام می شود بنابراین شناسایی افرادی که خارج از پلت فرم ها و درگروههای تلگرامی فعالیت می کنند برای پلیس راحت تر است.
 
به دلیل اینکه مرجع قیمتی برای املاک و خودرو نداریم جایی برای تطبیق نداریم و حذف قیمت ها از پلت فرم ها بازهم موجب افزایش قیمت ها شد.
 
 رضا الفت‌نسب  سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی گفت: به دلیل اینکه اتحادیه خودرو هنوز قیمت ها و اطلاعات مشخص ارائه نکرده است هنوز نتوانسته ایم قیمت خودرو را اعلام کنیم.
 
او گفت: اگر پشیتبانی اجرایی وجود نداشته باشد و نرخ ها اعلام نشود و اتحادیه های املاک و خودرو همکاری نداشته باشند کارها به کندی پیش خواهد رفت.
 
وزارت ارتباطات می تواند با همکاری بیشتر و دادن دیتا به اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی کمک کند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۳.۹۹°    ۳۴.۸۴°