طراحی برنامه هایی برای مهار قیمت مسکن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:13 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۶۹۶۲۷۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
معاون وزیر اقتصاد گفت: به دنبال طراحی راهکارها، پروژه ها و اقداماتی هستیم که در سال 98 منجر به اتفاقات خوب در بخش مسکن شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدعلی دهقان دهنوی در گفتگو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با اشاره به بسته «رونق بخش مسکن» که دو هفته پیش توسط بانک مسکن رونمایی شد، گفت: خوشبختانه بانک مسکن نیز پیش قدم شده و بسته رونق بخشی بازار مسکن را در راستای اهداف و رسالت توسعه ای خود طراحی کرده و به عنوان یک منبع، می توان از آن استفاده کرد تا در اولین فرصت در این حوزه سیاست های جدید را اعمال کنیم.
 
 طراحی برنامه هایی برای مهار قیمت مسکن
 
وی در پاسخ به سوالی درباره ایجاد تورم انتظاری در جامعه در خصوص افزایش قیمت مسکن تا پایان سال و اقدامات بازدارنده برای جلوگیری از این افزایش قیمت گفت: قطعا افزایش قیمت مسکن اتفاق خوبی برای هیچ یک از بخش های اقتصادی و سیاست گذاریهای اقتصادی ما نیست و باید بتوانیم از طریق طراحی برنامه های مناسب از این روند جلوگیری کنیم.
 
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: برنامه هایی که برای جلوگیری از افزایش قیمت مسکن می تواند اجرا شوند در حوزه های مختلف است؛ اعم از اینکه می توانیم تسهیل تولید مسکن را داشته باشیم تا به عرضه کمک کنیم. همچنین باید بخشی از موانع فضای کسب و کار در صنعت ساختمان را رفع کنیم.
 
دهقان دهنوی با بیان اینکه در طرف تقاضا نیز باید با تولید متناسب با نیاز جامعه، از اقشاری که قدرت خرید آنها نسبت به افزایش قیمت مسکن کاهش پیدا کرده است، حمایت کنیم، گفت: مجموعه این سیاست ها می تواند کمک کند تا شاهد رشد بیشتری در قیمت مسکن نباشیم.
برچسب ها: مسکن ، قیمت ، بانک مسکن
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°