انتشار پیش نویس الزامات و ضوابط اجرایی چـــک الکترونیکی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:05 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۶۳۸۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
بانک مرکزی پیش‌نویس الزامات، ضوابط و فرآیندهای اجرایی چک الکترونیکی را برای کسب نظر کارشناسان منتشر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در راستای اجرای تبصره ذيل ماده (1) «قانون اصلاح قانون صدور چک» مصوب مورخ 13 آبان‌ماه 1397 مجلس شوراي اسلامی مبنی بر الزام بانک مرکزی به تمهيد و تامین مقدمات گردش چک‌های الکترونيکی در کشور، مقرر است زیرساخت لازم جهت صدور و تبادل چک الکترونیکی، مبتنی بر امضاء الکترونیکی در اختیار مشتریان شبکه بانکی کشور قرار گیرد.

بر همین اساس مستند پیش نویس تهیه شده با عنوان «الزامات، ضوابط و فرآینـدهای اجرایی چـــک الکترونیکی»، ضمن معرفی سامانه چک الکترونیکی، به تبيين دامنه خدمات سامانه مزبور می پردازد. رویکرد اصلی سامانه فوق، به حداقل رساندن مخاطرات و کاستی‌های موجود در فرآيندهای چک کاغذی و ارائه روشی امن و در عین حال ساده برای مشتریان و بانک‌ها می باشد.

مستند پیش نویس «الزامات، ضوابط و فرآینـدهای اجرایی چـــک الکترونیکی» برای آگاهی و کسب نظر کارشناسان و صاحبنظران منتشر گردیده تا ظرف یک ماه آینده نظرات علاقه مندان در خصوص آن به آدرس ps.info@cbi.ir  ارسال شود. بانک مرکزی از ارائه هرگونه نظر و پیشنهاد و نکته در خصوص این پیش نویس استقبال می نماید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°