با بودجه و تسهیلات دولت نمی توان مشکل اشتغال را حل کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۶۹۶۷۷۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
نماینده مجلس: در مباحث و موضوعاتی مثل اقتصاد متاسفانه نگاه ها همیشه به اعداد و ارقام بودجه و تسهیلات دولتی است که اشتباه بزرگی است و اشتغال اینگونه درست نمی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرضا مصری رئیس کمیته اجتماعی کمیسیون برنامه و بودجه در برنامه تیتر امشب با بیان این که ما خود اقتصاد را گم کرده ایم گفت: باید بتوانیم بدون نگاه به بودجه و اعداد و ارقام تسهیلات دولتی از 1600 هزار میلیارد تومان نقدینگی موجود کشور که دست مردم است اشتغال ایجاد کنیم و باید توجه داشت که اشتغال با تسهیلات و اعداد و ارقام دولتی و بودجه درست شدنی نیست.
 
در اشتغال نباید گرفتار اعداد و ارقام بودجه باشیم 
 
نماینده مجلس با اشاره به ظهور روزانه انواع سلاطین اقتصادی در کشور افزود: این سلطان ها همه سود را در واردات دیده اند و پولشان را آنجا برده اند و واردات یعنی سفته بازی و اینها و اگر ما در تولید مشکل داریم برای آن است که سود ده نیست اگر تولید سود ده شود نقدینگی را خود بخود جذب می کند. 
 
او گفت: ما راه را گم کرده ایم و تا به مسیر درست برنگردیم و تا تولید کننده نتواند نفس بکشد نمی توانیم مشکل اشتغال را حل کنیم. الان هم که واردات ممنوع شده چون ارزی نیست و در این شرایط فراهم کردن مواد اولیه هم برای تولید کننده مشکل شده است، الان تولید کننده مواد اولیه اش را از کجا تامین کند.
 
در اشتغال نباید گرفتار اعداد و ارقام بودجه باشیم 
 
 علاء الدین ازوجی مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار نیز با اشاره به برنامه اشتغال سال 98 گفت: در این برنامه ثبات کلان اقتصاد، مدیریت واردات کالا ، استفاد از ظرفیت اعتباری مالیات و معافیت های مالیاتی و مدیریت هزینه نیروی کار از جمله مواردی است که در این برنامه دیده شده است. 
 
 مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار با بیان این که پرداخت تسهیلات موجب اشتغال زایی نشده گفت: نظام اقتصادی باید به سمت اقتصاد انگیزشی و مولد برود و باید از ظرفیت های مالیاتی و مشوق های مالیاتی برای تحریک تولید استفاده کرد. 
 
ازوجی با بیان این که مالیات به نوعی برای واحد اقتصادی هزینه است افزود: مالیات را از مالیات بر تولید به مالیات بر مصرف باید برد و بخش خدماتی را هم باید از معافیت های مالیاتی برخوردار کرد تا زمینه ایجاد اشتغال در این بخش نیز تقویت شود.  
 
 

برچسب ها: تیتر امشب ، اشتغال
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۴.۵۹°    ۳۴.۹۹°