معافیت وزارتخانه ها از پرداخت هزینه های ثبتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:39 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۶۸۲۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
نمایندگان با ماده واحده لایحه معافیت وزارتخانه ها و موسسات دولتی از پرداخت هزینه های ثبتی موافقت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، با ماده واحده لایحه معافیت وزارتخانه ها و موسسات دولتی از پرداخت هزینه های ثبتی با 138 رأی موافق، 15 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس این گزارش ماده واحده به شرح زیر است:
از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون تمامی وزارتخانه ها و موسسات دولتی از پرداخت هزینه های ثبتی مربوط به انتقال، ثبت و صدور اسناد و املاک و اراضی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران معاف هستند.
تبصره یک- معافیت موضوع این قانون شامل هزینه های کارشناسی، نقشه برداری، استعلام ها و حق التحریر نمی شود.
تبصره 2- انتقال املاک و اراضی از دولت جمهوری اسلامی ایران به بخش غیردولتی مشمول حکم این قانون نمی شود. 
 
 نمایندگان مجلس همچنین لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری ایران و دوک نشین اعظم لوکزامبورگ را تصویب کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس، در جریان بررسی لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و دوک نشین اعظم لوکزامبورگ با ۱۶۹ رأی موافق، ۲۷ مخالف و ۵ ممتنع، از مجموع ۲۶۶ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
 
بر اساس این گزارش لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و دوک نشین اعظم لوکزامبورگ به شماره چاپ (۵۵۷) که به این کمیسیون به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع گردیده بود در جلسه سه شنبه،۱۸/۰۷/۹۶ با حضور مسئولین دستگاه‌ های ذی ربط و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و با اصلاحاتی در ماده واحده به شرح ذیل به اتفاق آراء به تصویب رسید.
 
در لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و دوک نشین اعظم لوکزامبورگ آمده است: ماده واحده این موافقتنامه، مشتمل بر یک مقدمه و 19  ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.
 
تبصره، در اجرای این موافقتنامه، رعایت اصول هفتاد و هفتم(۷۷) و یکصد و سی و نهم (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، الزامی است.
 
جلسه علنی مجلس، به ریاست لاریجانی بعد از نیم ساعت جلسه غیرعلنی برگزار شد. 
 
نمایندگان امروز سه شنبه، 24 اردیبهشت بر مبنای گزارش کمیسیون اقتصادی لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و دوک نشین اعظم لوکزامبورگ، و بر اساس گزارش همین کمیسیون لایحه اصلاح بند ۳ ماده دو قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶ با اصلاحات بعدی آن را در دستور کار خود دارند.
 
مجلس همچنین، لایحه معافیت وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی از پرداخت هزینه‌های ثبتی و بر مبنای گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ نمایندگان نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در حوزه بازار‌های مالی و در مورد نقض قانون و مقررات مربوط به واگذاری شرکت آلومینیوم المهدی و مجتمع هرمزال را مورد بررسی قرار خواهد داد.
 
گزارش نهایی کمیسیون صنایع و معادن در مورد تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران و گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مورد طرح جامع مدیریت شهری امروز در دستور کار نمایندگان در نوبت صبح قرار گرفته است.
 
جلسه امروز مجلس، دو شیفته و بر اساس گفته نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس بطحایی، وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به سوالات سه تن از نمایندگان مجلس در نوبت عصر در مجلس حاضر خواهد شد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°