تهران یکی از محروم ترین استانها از حیث فضای آموزشی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:20 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۶۹۶۹۳۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
وزیر آموزش و پرورش گفت: بعد از سیستان و بلوچستان تهران جز محرومترین استانها از حیث فضا و تجهیزات است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید محمد بطحایی در مراسم احیای مدارس ماندگار که در دبیرستان شهید مدرس شهرری برگزار شد با اشاره به اینکه  سالانه 250 هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می شود افزود: هر چه تلاش کنیم باز هم نیازها از تلاش ما بیشتر است و متاسفانه، چون آمایش سرزمینی نداریم، بعضا در  جاهایی مدرسه ساختیم که دانش آموز نداریم و در مناطقی از کشور هم  کلاس های درس با تراکم 40 نفری روبروست.
 
بطحایی تصریح کرد: معلم حرف اول را در تحول میزند اگر بهترین تجهیزات و کتاب داشته باشیم، اما معلم انگیزه نداشته باشد همه آنها بی جهت است.
 
وزیر آموزش و پرورش در این همایش همچنین بخشنامه محوری را آفت مدارس دانست و تاکید کرد: مدیریت مدارس باید از بخشنامه محوری به خلاقیت تغییر مسیر بدهد.

مدرسه مدرس از نخستین نمادهای آموزشی شهر ری است که پس از انتخاب از سوی شورای آموزش و پرورش به عنوان مدرسه ماندگار در سال 1391 و  سال 1394 به ادارهکل شهرستانهای استان تهران ابلاغ شد.
 
دبیرستان مدرس بعد از مدارس دارالفنون و البرز تهران یکی از نهادهای آموزشی قدیمی و پرافتخار و مطرح تهران است،و  قدمت آموزشی این دبیرستان به سال 1352 خورشیدی میرسد و ساختمان دبیرستان در سه طبقه و در زمان پهلوی دوم ساخته شده است.
 
ویژگیهای بارز ساختمانی و فیزیکی این مدرسه، شیشه های رنگی و کاشی کاری طرح دار و بنای آجری دبیرستان بسیار دقیق ساخته شده که هنوز بعد از گذشت سالها استحکام و پایداری خود را حفظ کرده است.
 
مساحت کل دبیرستان 9 هزار متر مربع است که 5 هزار و 400 متر مربع آن به زیر بنای این آموزشگاه اختصاص یافته است.
 
در حال حاضر این دبیرستان دارای 36 کلاس درس، 11 اتاق برای امور اداری، کتابخانه و قرائتخانه به مساحت 120 متر مربع، نماز خانه به مساحت 286 متر مربع، سالن اجتماعات به مساحت 150  متر مربع، سایت کامپیوتر، آزمایشگاههای شیمی، فیزیک، زیست شناسی، زمین شناسی و دو کلاس علمی درسهای تاریخ و جغرافیا است.
 
صبح امروز با حضور وزیر  آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه شهرستان ری، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و مسئولین کشوری و استانی همایش احیای مدارس ماندگار در مدرسه ی شهید مدرس ناحیه دو ری برگزار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°