کار تعمیر و احداث واحدها در مناطق سیل زده با قوت ادامه دارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:25 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۷۰۲۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
استاندار خوزستان و مدیرکل بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن و معاون استاندار مازندران نحوه رسیدگی به سیلزدگان، پایان اسکان موقت، ادامه پرداخت کمک های بلاعوض و تسهیلات به خانه های آسیب دیده یا تخریب شده شهری و روستایی و کشاورزان خسارت دیده را تشریح کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شریعتی استاندار خوزستان در برنامه تیتر امشب با بیان این که تمام تلاشمان را کردیم و می کنیم تا رنج و محنت مردم کاهش یابد و به حداقل برسد گفت: حتی بازدیدکنندگانی که از صلیب سرخ جهانی آمده بودند به ما اعتراض کردند که خدماتی که در اردوگاه های موقت ارائه می شود بیش از حد استاندارد است، اما ما خدمات مان را ارائه کردیم. 
 
کار تعمیر و احداث واحدها در مناطق سیل زده با قوت ادامه دارد 
 
او گفت: حتی به آنهایی که در اردوگاه های غیر رسمی و پراکنده ساکن شده بودن نیز خدمات داده ایم و اینها به دلیل داشتن احشام نمی توانستند به اردوگاه های رسمی بیایند. 
 
استاندار خوزستان افزود: ما هیچ مشکل آب آشامیدنی در مناطق سیلزده نداریم  و آب معدنی تویع می کنیم و یکی از عللی که مانع بروز بیماری های واگیر شد همین توزیع آب آشامیدنی سالم بود و حتی در اردوگاه ها روزانه 50 قالب یخ نیز توزیع می کنیم.
 
جودی مدیرکل بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن نیز گفت:  الان اکثر اردوگاه ها در خوزستان برچیده شده و مردم به خانه هایشان بر گشته اند آنهایی که خانه هایشان احداثی است با پرداخت تسهیلات،6 میلیون در روستاها و 12 میلیون در شهرها، فورا کار تعمیراتشان را آغاز می کنند  و تاکنون این وام به 1400 نفر داده شده است.
 
کار تعمیر و احداث واحدها در مناطق سیل زده با قوت ادامه دارد 
 
 او با اشاره به این که 2500 میلیارد تومان دولت اعتبار واریز کرده است گفت: امیدواریم با کمک بسیجی ووار بانک ها واحدهای تعمیری ظرف 4 ماه و واحدهای احداثی ظرف یکسال کارشان به اتمام برسد.
 
مدیرکل بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن  با تاکید بر این که اجازه ساخت و ساز مجدد در مناطق ناامن و حریم رودخانه ها داده نمی شود گفت: منتهی در برخی مناطق نمی شود روستاهاه را خیلی جابجا کرد برای این که زندگی مردم وابسته به آن منطقه و آب رودخانه است برای همین ما باید برویم به سمت ایمن سازی و ساخت دیوارهای حایل. 
 
مهدی رازجویان معاون عمرانی استانداری مازندران نیز با بیان این که از مجموع6600 واحد آسیب دیده، 680 واحد احداثی است گفت: تاکنون 21 میلیارد تومان کمک بلاعوض به 5 هزار و 437 نفر پرداخت شده است. مبلغ بلاعوض هم از 2 تا 5 میلیون تومان است و مبلغ معیشتی نیز از 2 میلیون تومان تا 5 میلیون تومان.
 
کار تعمیر و احداث واحدها در مناطق سیل زده با قوت ادامه دارد 
 
رازجویان از توزیع 2 هزار و 350 تن سیمان رایگان نیز خبر داد و افزود: خوشبختانه 158 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای بخش کشاورزی اختصاص داده شده است و مبلغی نیز تسهیلات کم بهره در نظر گرفته شده است.   
 
 
برچسب ها: تیتر امشب ، پیگیری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°