روشنفکران واقعی در جامعه شهدای عالی قدر هستند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:34 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۷۳۲۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴
رئیسی در دیدار با نمایندگان تشکل های دانشجویی: دانشجوی سیاسی را کسی می دانیم که جامعه را می شناسد، نیاز جامعه را درک کند و متناسب با این نیاز جامعه ایفای نقش کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی با حضور در حوزه ریاست قوه قضائیه با حجت الاسلام والمسلمین رئیسی دیدار کردند.
 
روشنفکران واقعی در جامعه شهدای عالی قدر هستند 
رئیس قوه قضائیه در این دیدار گفت: همانطور که در فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان نیز بود دانشجوی سیاسی و طلبه سیاسی کیست، دانشجوی سیاسی ان نیست که عضو یک گروه و جریان باشد، دانشجو ممکن است که عضو یک حزب و جریان سیاسی باشد اما دانشجوی سیاسی را کسی می دانیم که یک جامعه را می شناسد دو نیاز جامعه را درک کند و سه متناسب با این نیاز جامعه ایفای نقش کند.
 
وی گفت: سیاسی ترین چهره های ما شهدای و ایثارگران و جانبازان می دانیم و حقیقتاً روشن فکر حقیقی در جامعه اینها هستند یعنی کسانی که خوب جامعه را شناختند، نیاز جامعه را تشخیص دادند و ایفای نقش کردند.
 
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه شهدا امروز الگوهای همه ما هستند افزود: روشن فکر واقعی در جامعه ما و منور الفکر جامعه ما شهدای عالی قدر ما هستند اینها زندگیشان پیش روی همه ماست و می بینید که چگونه نیاز جامعه را شناختند و ایفای نقش کردند.
 
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: امروز هر کسی از آحاد جامعه بشناسد که جامعه در چه شرایطی است، یک درک کند که امروز نیاز جامعه چیست و خودش با توجه به امکاناتی که در جامعه دارد ایفای نقش کند این همان پیشتازی، بصیرت و وظیفه شناسی سیاسی است که در جامعه توانسته است انجام دهد و ایفای نقش کند.
 
وی افزود: ما در ابتدای مسئولیت خطیر دستگاه قضایی شنیدن سخنان، دیدگاه ها، نظرات، پیشنهادات و انتقادات مسئولان، قضات، حقوق دانان، صاحب نظران، نخبگان و عموم مردم جامعه را یک امر ضروری می دانیم به ویژه دانشجویان عزیز که عضو نخبگان جامعه هستند و درد آشنای مسائل اند. حس عدالت خواهی، حس حق خواهی، حس شکل دادن یک جامعه ای با کمترین ناهنجاری ها و آسیب ها که همیشه در وجودشان موج می زند.
 
رئیس قوه قضاییه  ادامه داد:برنامه هایی که در ابتدای کار به نظرم رسید نشست صمیمانه با دانشجویان عزیز با دیدگاه های مختلف سیاسی است اما وجه مشترک همه دغدغه مندی نسبت به اسلام است.
 
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: ممکن است هر کدام از شما در یک تشکلی کار کنید اما وجه مشترک همه ما این است که می خواهیم جامعه ای مبتنی بر ارزش های الهی داشته باشیم می خواهیم جامعه ای داشته باشیم که ناهنجاری های اجتماعی و آسیب های اجتماعی که جامعه را رنج می دهد و بسیاری از کجی ها، فساد ها و تبعیض ها دراین جامعه نباشد.
 
وی افزود: این لازمه اش این است که دستگاه های اجرایی در یک حرکت جمعی که مسئولیت دارند اعم از اجرایی، تقنینی و قضایی نقش ایفا کنند که در واقع نقش ایفا کردن همه آحاد جامعه در شکل دهی این جامعه نقش داشته باشد.
 
رئیس قوه قضاییه گفت: ما گام اول را با لطف  و عنایت الهی، خون شهدا و ایثارگری ایثارگران و با رهنمود های امام و مقام معظم رهبری و حضور مردم طی کرده ایم در گام دوم گام آزمون و خطا نیست و باید کار از یک تجربه آموزی از چهل سال گذشته انجام شود و باید کار و حرکت، پویایی و فعالیت یک فعالیت و حرکت تحولی باشد.
 
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: ما در این دوره حرکت کاری در قوه قضاییه را به تعبیر مقام معظم رهبری یک دوران تحولی برای قوه قضاییه در نظر گرفتیم که در این دوران از سر ضرورت در عرصه های مختلف طی کند اما این تحول نیاز به هم اندیشی و همکاری دارد و حتما نظرات آقایان، خانم ها و دانشجویان عزیز در طی کردن این مسیر کمک بسزایی خواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°