تسهیلات صندوق توسعه ملی به طرح های نیمه تمام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:55 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۷۵۸۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی: تاکنون 312 طرح پوشش کامل گرفته و به فعالیت رسیده اند و 19 میلیارد دلار به آنها تسهیلات پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حمیدرضا تیموری در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر، با بیان این که تاکنون 39.7 میلیارد دلار تعهد پذیرفته ایم گفت: از مجموع 350 طرح 120 تا 130 طرح به بهره برداری کامل رسیده و بازپرداخت هایشان شروع شده است.
 
تسهیلات صندوق توسعه ملی به طرح های نیمه تمام 
 
معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی گفت: فقط به طرح های صادرات محور تسهیلات ارزی پرداخت می شود و ما تسهیلات را مستقیم پرداخت نمی کنیم بلکه به بانک عامل می دهیم و بانک بازپرداخت اصل و سود آن را تضمین می کند.
 
تیموری با اشاره به افزایش نرخ ارز و مشکلات موجود اقتصاد افزود: برای کسانی که به هر دلیل نتوانسته اند تعهداتشان را انجام دهند و نتوانسته اند صادرات داشته باشند امکان استمهال تا 2 سال پیش بینی شده است که با ارائه اسناد و مدارک به بانک و طی مراحل قانونی می توانند تقاضای استمهال کنند. 
 
او با اشاره به تسهیلات 118 هزار میلیارد ریالی در حوزه عاملیت و تسهیلات 334 هزار میلیارد ریالی صندوق توسع ملی در حوزه سپرده گذاری نزد بانک ها گفت: به طرح های نیمه تمام به شرط آن که بتوانند طرحشان را تا یکسال تمام کنند تا 40 درصد بودجه اولیه وام پرداخت می شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۶°