سینما و تهیه کنندگان نیازمند صنف واحد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:08 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۶۹۷۵۹۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۴
تهیه کننده سینما: آمدن افراد فاقد علم و تجربه به حوزه تهیه کنندگی سینما ناشی از تشکل های متعدد سینمایی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
منصور سهراب پور در برنامه شهر فرنگ گفت: من درباره سرمایه های کلانی که وارد سینما می شود شک و شبهه دارم و باید دلیلی پشت ورود این سرمایه ها وجود دارد برای این که سینمای ما آن قدر عایدی و سود ندارد که بتواند برای سرمایه گذاران جذابیت داشته باشد. 
 
سینما و تهیه کنندگان نیازمند صنف واحد 
 
او با بیان این که من با سرمایه خودم فیلم می سازم گفت: من دهها نفر را می شناسم که با پول و رابطه به تشکل های سینمایی ورود کرده اند و بحث هم صرفا پول کثیف نیست پول پاک هم هست، می بینیم که حمایت های اندک حوزه سینمایی به تعداد اندکی افراد خاص می رسد این پول تمیز است اما رانت آن را کثیف می کند.
 
این تهیه کننده گفت: من معتقدم تفکری پشت ورود افراد کم تجربه و نا آشنا به سینما به حوزه سینماست که شاید می خواهد صدماتی به مسیر فرهنگی کشور بزند.
 
سهراب پور از فروش مستقیم بلیت نیز انتقاد کرد و گفت: لازم است فروش بلیت الکترونیکی شود.
 
جواد نوروزبیگی دیگر تهیه کننده سینما نیز گفت: ورود آدم های کم تجربه و فاقد دانش سینمایی به حوزه تهیه کنندگی قطعا به خود فرد و سینمای کشور آسیب می زند.
 
سینما و تهیه کنندگان نیازمند صنف واحد 
 
نوروزبیگی افزود: از نظر من ورود سرمایه به سینما مشکلی ندارد و این که حالا فردی با سرمایه اش از سینمای ایران حمایت می کند که به خودی خود بد نیست وظیفه من هم نیست که درباره افراد و منبع سرمایه آنها تحقیق کنم به هر حال سینمای ایران دارد به صنعت تبدیل می شود و هر صنعتی برای سرمایه داران ممکن است جذاب باشد هرچند سینمای ایران چندان سود ده نیست و گردش مالی زیادی هم ندارد.
 


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°