برخی سعی دارند زمینه را برای جنگ با ایران ایجاد کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:55 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۷۶۳۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: من نمی خواهم در سیاست آمریکا دخالت کنم اما واقعیت این است کسانی از مقامات دولت سعی دارند با تحریک، زمینه لازم را برای جنگ یا درگیری با ایران ایجاد کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­مجید تخت روانچی شامگاه پنج شنبه در گفت و گو با شبکه خبری سی بی اس آمریکا با بیان اینکه ما نمی خواهیم شاهد یک درگیری گسترده در منطقه خودمان باشیم، افزود: کسانی که سعی در ایجاد بی ثباتی و ناامنی در منطقه دارند، باید مراقب این مساله باشند.

 نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: اطلاعات جعلی که علت اصلی همه این وقایع است باید مورد توجه قرار گیرد و باید مراقبت شود. ما معتقدیم که به محض این که از این اطلاعات جعلی خلاص شویم، همه ما در وضعیت بسیار بهتری قرار خواهیم گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که منظور ما از اطلاعات جعلی چیست، افزود: اطلاعات جعلی که ما می گوییم این است که ایران در مشکلات منطقه دخیل است؛ اطلاعات جعلی که می گوییم این است که ایران بی ثباتی را در عراق ایجاد می کند، مساله مهم این است که حتی این گزارش های اطلاعاتی، توسط متحدان آمریکا هم پذیرفته نمی شوند، بنابراین اینها دلایل اصلی مشکلات در منطقه ما هستند.

تخت روانچی درباره ادعای تصاویر قایق های کوچک سپاه که به موشک های کوتاه برد مجهز شده اند هم گفت: من یک نظامی نیستم، اما می توانم به شما بگویم که ما موشک ها را شلیک نکرده ایم، ما موشک های قایق های کوچک را استفاده نکرده ایم.

وی افزود: هر کس می داند که ممکن نیست بگویند شما موشک انداز نداشته باشید، پس اگر آنها مدارک و اطلاعات معتبری دارند، چرا آنها را از طبقه بندی خارج نمی کنند تا مردم آمریکا و جهان از آن مطلع شوند؟

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: تا زمانی که آنها نمی توانند این اطلاعات را به اشتراک بگذارند، بنابراین ما این اطلاعات را به عنوان اطلاعات جعلی می نامیم. تا زمانی که آنها نمی توانند این اطلاعات را با عموم مردم به اشتراک بگذارند، من فکر می کنم که هیچ چیز با ارزشی وجود ندارد. این است که می گوییم این اطلاعات نامعتبر است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۵°