بانک ها دست بجنبانند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:54 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۹۷۷۳۴
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
سرپرست استانداری گلستان: بانک ها طبق روال خودشان و بی توجه به ارزیابی ما و بنیاد مسکن، مجددا پرونده های ارسالی را ارزیابی می کنند که این موضوع روند بازسازی را با تاخیر جدی روبرو کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 غراوی در برنامه تیتر امشب با بیان این مطلب گفت: بانک ها برای ارزیابی مبلغی هم ( 20 هزار تومان) دریافت می کنند به هر حال اگر بانک ها دست نجنبانند و این مسیر اصلاح و کوتاه نشود بیم آن می رود که زمان بازسازی را از دست بدهیم و به زمستان بخوریم. 
 
بانک ها دست بجنبانند 
 
سرپرست استانداری گلستان با ارائه آمار خانه های ارزیابی شده اعم از تخریبی و قابل تعمیر گفت: کار ارزیابی همه واحدهای خسارت دیده تمام شده و برای 10 هزار واحد هم تشکیل پرونده داده شده است. 
 
او با اشاره به مساحت زمینهای کشاورزی و باغات آسیب دیده گفت: ریز آمار مربوط به آسیب بخش کشاورزی و پرداخت ها در سامانه سجام وارد و ثبت می شود تا همه چیز شفاف و روشن باشد.
 
بانک ها دست بجنبانند 
 
مهدیان، معاون بنیاد مسکن نیز در ادامه گفت: باید عرض کنم که بانک ها برای ارزیابی 150 هزار تومان می گیرند نه 20 هزار تومان، و این روندِ کند قابل حل است و نیاز به هماهنگی با بانک ها دارد و بانک ها نباید کوتاهی کنند وگرنه بازسازی خانه های مردم اجرایی نخواهد شد.
 
او با بیان این که ما آماده همکاری همه جانبه با بانک ها هستیم گفت: در بحث ضمانت تسهیلات چون دولت در حوادث اصل و فرع وام ها را تضمین می کند بانک ها موظفند ضمانت زنجیره ای را لحاظ کنند.  
 
معاون بنیاد مسکن همچنین از مردم سیلزده خواست که زودتر پرونده شان را تکمیل کنند تا زودتر به بانک ها برای دریافت تسهیلات معرفی شوند.
 
بانک ها دست بجنبانند 
 
 سلیمانی استاندار ایلام هم با ارائه آمار واحدهای آسیب دیده یا تخریب شد گفت: خوشبختانه ما مشکلی با بانک ها نداشته ایم و تاکنون 300 پرونده پرداختی داشته ایم و 2 هزار و 100 پرونده هم فردا آماده پرداخت داریم و در مرحله اول 18 میلیارد تومان تخصیص داده شده است.
 
او همچنین گفت: تاکنون 13 هزار و 700 واحد ارزیابی خسارت شده است که بقیه واحدها هم ظرف 2 یا 3 روز آینده ارزیابی خواهند شد. 


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°