ورود 10 هزار تاکسی نو؛ بزودی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۶۹۷۸۰۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری گفت: امسال با اجرای طرح نوسازی 10 هزار تاکسی در کشور، فقط 7 درصد تاکسی های فرسوده از رده خارج می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ضامنی با اشاره به کاهش تولید خودرو در شرکت های خودروساز، از اجرای طرح های موازی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری خبر داد.

 مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: به دلیل انباشت تاکسی های فرسوده طبق پیشنهادی قرار است خودروهای کارکرده جایگزین تاکسی های فرسوده شوند.
 
ضامنی، امروز شنبه، 28 اردیبهشت افزود: راهکارهای متعددی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی ارائه شده و بر اساس تجربه ای که در سال های گذشته برای ساماندهی مسافربران شخصی داشتیم، مسافربران شخصی که تمایل به داشتن تاکسی داشتند و ثبت نام می کردند، در صورتی که خودرو آنها تایید می شد، بعد از گذراندن مراحل اداری و تغییر رنگ، خودروهای آنها تبدیل به تاکسی شد.
 
 
وی ادامه داد: با توجه به انباشت تاکسی های فرسوده و مشکلات نوسازی ناوگان تاکسیرانی، یکی از پیشنهادهای ما این است که از این تجربه برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی استفاده شود.
 
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری گفت: در این پیشنهاد قرار است، خودروهای شخصی که کمتر از سه سال عمر و کمتر از 100 هزار کیلومتر پیمایش دارند و مورد تایید شورای ترافیک هستند، از جانب رانندگان تاکسی خریداری و جایگزین تاکسی فرسوده شوند تا بعد از گذراندن مراحل اداری و تغییر رنگ وارد ناوگان تاکسیرانی شوند.
 
وی افزود: طرح نو سازی تاکسی‌ های فرسوده از بهمن‌ سال 1394 طی یک همکاری مشترک میان سازمان مدیریت و برنامه، بانک‌ های عامل، وزارت کشور و گمرک آغاز شد.
 
برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی قرار شد که 90 هزار تاکسی نوسازی شود اما به مرور که طرح نوسازی جلوتر رفت، در حوزه بانکی مشکلاتی به وجود آمد و در نهایت گرانی بیش از اندازه خودرو به توقف طرح نوسازی تاکسی ها منجر شد.
 
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری گفت: در شرایط کنونی به دلیل تحریم ها و تورم، قیمت خودرو 2 برابر شده و این موضوع موجب شده که نوسازی ناوگان تاکسیرانی متوقف شود، با این حال با ایران خودرو مذاکراتی شده و در جمع بندی که داشتیم قرار شد امسال 10 هزار تاکسی از این طریق نوسازی شوند.
 
ضامنی افزود: شرکت خودرو ساز(ایران خودرو) طبق پیش نویس تفاهم نامه ای که داریم برای تحویل این 10 هزار خودرو به تاکسیرانی برای نوسازی مشکلی ندارد، اما قیمت بالا رفته و در عمل رانندگان تاکسی متقاضی برای نوسازی توان خرید خودرو با قیمت های جدید را ندارند.
 
وی افزود: همچنین تحویل 10 هزار خودرو برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی نسبت به فرسودگی تاکسی ها بسیار اندک است، چرا که تا پایان امسال 194 هزار تاکسی به سن فرسودگی می رسند.
 
ضامنی گفت: از ابتدای طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی از سال 94 تا پایان سال گذشته در مجموع 65 هزار خودروی نو برای نوسازی تاکسی ها تحویل داده شده است.
 
وی افزود: این روش ها جوابگوی انباشت تاکسی های فرسوده نیست و اگر تمهیدات لازم از جمله افزایش میزان تسهیلات با شرایط آسانتر پرداخت اقساط فراهم نشوند، بخش عمده ای از رانندگان تاکسی ها توانایی ادامه روند نوسازی خودروهای خود را نخواهند داشت.
 
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۵۹°    ۲۷.۹۹°