با مخلان اقتصادی قاطع برخورد می کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:13 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۸۰۲۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
وزیر صمت با اشاره به اینکه باید سناریوهای مقابله با جنگ اقتصادی را در اختیار داشته باشیم، گفت: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند برخورد قاطع با قاچاق، دلالی، خریدهای خیانتکارانه ارزاق عمومی و احتکار، بدون هراس از جنجال ها، باید در دستور کار وزارتخانه قرار داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رضا رحمانی در جلسه شورای معاونین افزود: نیاز امروز ما داشتن مدیرانی شجاع، امیدوار و جهادی است و همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، اشراف میدانی بر مشکلات داشته باشند. بنابراین رخوت، سستی و ترس مدیریتی در این شرایط پذیرفتنی نیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایط حساس کنونی باید در راس این سبک مدیریتی قرار بگیرد.
 
وی با اشاره به اینکه باید در برابر دشمن ابتکار عمل داشته باشیم، گفت: در این خصوص همه ارکان وزارتخانه و سازمان های ذیربط باید سناریوهای مقابله با شرایط جنگ اقتصادی و هر گونه وضعیت بحران آفرین را در اختیار داشته باشند.
 
رحمانی ادامه داد: باید از موارد مورد نیاز واحدهای تولیدی اعم از ماشین آلات، قطعات و مواد اولیه، بانک اطلاعاتی جامع تهیه شود. همین طور باید سیاست هایی اتخاذ شود که به دنبال آن ها از تمام ظرفیت های داخل کشور برای رفع نیازها استفاده شود.
 
وی تاکید کرد: نگذارید عده ای سود جو و فرصت طلب مانع استفاده و بهره بردن از پتانسیل های داخلی و نوآوری های جوانان کشور شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای فراهم کردن بسترهای سهولت کسب و کار با همکاری سایر سازمان ها و نهادهای ذیربط تلاش شود.
 
رحمانی تصریح کرد: با تشکیل کارگروه های تخصصی، استفاده از نظر نخبگان و صاحبان تجربه و تخصص نسبت به شناسایی مقررات و قوانین متناقض اقدام شود تا از فرصت ها و ساختارهای پدید آمده همچون شورای عالی هماهنگی قوا برای اصلاح آن ها اقدام کنیم.
 
بنابراین گزارش، وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داد همه معاونتها و روسای سازمان ها مبتنی بر راهبردهای فوق، آرایش سازمانی لازم را اتخاذ و گزارشی از اقدامات انجام شده و در دست اقدام، تهیه کنند. همچنین برنامه ها و طرح های پیشنهادی را به صورت هوشمند در قالب الزامات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به صورت دروه ایی برای اخذ تصمیم و گزارش به مقام معظم رهبری آماده کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°